English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro moksleiviai susipažino su pasieniečio profesija

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro 29 moksleiviai su savo mokytojais trečiadienį pabuvojo Pasieniečių mokykloje ir susitiko su besimokančiais kursantais. Minėto centro Ugdymo karjerai skyriaus metodininkės šiems jaunuoliams suorganizavo profesinio veiklinimo renginį „Renkuosi profesiją. Pasienietis“ ir išvyką pas pasieniečius.

Susitikimo metu moksleiviams Viešųjų ryšių specialistė Dangutė Kivilšienė vedė švietėjiško-prevencinio pobūdžio pamoką. D. Kivilšienė mokiniams kalbėjo apie pasieniečio darbą,  paaiškino, ką veikia pasienio pareigūnai. Parodė parengtą vaizdinį pristatymą ir papasakojo apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, apie tai, kas yra svarbiausia pretenduojantiems į vidaus tarnybą, paaiškino apie keliamus sveikatos būklės reikalavimus, nepriekaištingos reputacijos esmę. Ji kalbėjo apie teisės pažeidimų prevenciją pasienyje, su jaunimu aptarė draudžiamas veikas. Dar kartą moksleiviams buvo priminta, kad jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelių, rinkdamiesi ateities profesiją. Taip pat jaunuolius kvietė tapti Jaunojo pasieniečio būrelio nariais. Moksleiviams buvo išdalinti lankstinukai ir plakatai apie Pasieniečių mokyklą.  


Vėliau moksleiviai apsilankė Pasieniečių muziejuje. Su Lietuvos pasienio istorija supažindino Pasieniečių muziejaus vedėja Loreta Dumbauskienė. Ji moksleiviams papasakojo apie Lietuvos valstybės sienos apsaugą 1918–1940 metais ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Čia jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 


Jaunuoliai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą ir sudalyvavo edukacinėse pamokose. Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje mokytojas Tomas Bajorinas papasakojo jaunuoliams apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodė kaip su ja dirbama, supažindino jaunuolius su viena iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų. Moksleiviai pabandė atskirti suklastotus dokumentus nuo tikrųjų. Šaudymo tiruose kursantų mokytojas Mindaugas Kudulis jiems papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą, kiekvienas iš jaunuolių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius. Lazeriniame tire mokiniai taikliai šaudė, o surinkusiems daugiausiai taškų kursantų mokytojas įteikė prizą.


Po pažinties su Pasieniečių mokyklos mokytojais moksleiviai apsilankė kursantų bendrabučiuose, pamatė jų gyvenimo sąlygas ir išvyko į Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardą ir Kinologijos centrą, Mickūnuose. 


Šis renginys januoliams buvo gera proga sužinoti apie pasieniečių darbą ir nuo ko reikėtų pradėti norint tapti vidaus tarnybos pareigūnais.


Renginių kalendorius
<< Lapkritis 2019 >>
P A T K P Š S
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
22
23
24
29
30
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве