English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokykloje „pražydo“ sakuros

Pasieniečių mokykloje eksponuojama Juozo Šalkausko foto paroda „Sakurų paunksnėjė“.

Juozas Šalkauskas – išskirtinė mūsų šalies asmenybė. Tai žmogus, kurio balsą 44 metus girdėjome skambant per Lietuvos radiją, keletą metų jis bendradarbiavo ir su Lietuvos televizijos laida „Labas rytas“.

Daugelį metų Juozas vedė Lietuvos respublikines dainų ir šokių šventes. Juozo balsą girdime ir Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose, daugelyje kitų pramoginių susibūrimų. Gerą krūvą per keturis dešimtmečius jo įgarsintų knygų klauso aklieji.

J. Šalkauskas – Joniškio miesto garbės pilietis – dažnai kviečiamas vesti Prezidentūros, Vyriausybės bei Seimo renginius. Dalyvauja literatūros vakaruose kaip deklamatorius, buvo pripažintas „Poezijos pavasario“ skaitovų laureatu, LRT kalbos grynuoliu. Juozas – nuolatinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos renginių vedėjas.

Juozas – aistringas kolekcininkas. Tarp kelių kolekcionavimo rūšių –kaklaraiščių rinkimas. Jo rinkinyje – proginiai, žinybiniai, netradiciniai kaklaraiščiai – kurių sukaupta gal jau  apie 1000. Jo iniciatyva sukurtas specialus Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtas kaklaraištis bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos žinybinis. Įspūdingą kaklaraiščių kolekcijos parodą Pasieniečių mokykloje eksponavome 2014 m.

Juozas teigia, kad visą gyvenimą dirba tik tuos darbus, kurie jam patinka. Dar vienas jo mėgstamų užsiėmimų – fotografija. Pabandęs vaikystėje fotografuoti, su aparatu nesiskiria ir dabar. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys fiksavo kolegas, įamžino Lietuvos sportininkus olimpinėse žaidynėse, egzotiškų kelionių momentus.

Taip gimė ir paroda apie Japonijos vyšnaites "Sakurų paunksnėje". Juozas pasakojo Japonijoje buvęs tris kartus, o ši paroda - iš paskutiniosios jo kelionės su žmona 2007-aisiais metais. Sakuros Japonijoje žydi vos savaitę, tačiau jam pavyko tą žavesį regėti net dvi savaites. Taip nutiko todėl, kad Šalkauskai keliavo iš Japonijos pietų į šiaurę ir džiaugėsi skirtingose juostose skirtingu laiku pražystančiais medeliais.

Juozo žodžiais tariant, šis gražuolis augalas Japonijoje auginamas jau daugiau kaip tūkstantį metų. Nors vaisių neveda, tačiau savo grožiu jis džiugina net sukakęs šimtą. Senesnės kartos žmonėms sakūros  kaip jausmų puokštė, o jaunesniesiems ši gėlė reiškia šiek kiek mažiau, tačiau kad ir kaip bebūtų, visi džiaugiasi ir atgyja per sakūrų žydėjimą.

Sakurų žydėjimą galima palyginti su Japonijos karių–samurajų gyvenimu. Samurajai savo gyvenimą privalėdavo įprasminti sužydėdami, tai yra nuveikdami ką nors neįtikėtinai reikšmingo, o tada baigti savo karjerą. Nužydėjusios sakuros taip pat pamirštamos iki kitų metų.

"XIX a.viduryje Japonija buvo priversta atsisakyti 250 metų trukusios izoliacijos ir atverti savo sienas. Tuomet į šią šalį pradėjo plūsti svetimos kultūros. Kad apsaugotų dvasinį gyvenimą, Japonija ėmėsi skatinti patriotizmą, kurio simboliu pasirinko sakurą". Vyresniems japonams sakura reiškia ne vien grožį, bet įprasmina gyvenimo patosą. Kai žydi sakuros, žmonės išeina ne tik grožėtis žiedais, bet drauge stiprinami susirinkusiųjų ryšiai, užsimezga draugystė.

Kovo pabaigoje Japonijoje pražystantys sakurų žiedai neoficialiai yra laikomi tekančios saulės šalies nacionalinėmis gėlėmis. Tūkstančiai jų puošia ištisus miestus, pakrantes, parkus, net visiškai miniatiūrinius namų kiemelius.


Paroda Pasieniečių mokyklos foje veiks nuo 2016 m. kovo 17 d. iki gegužės 15 d.
       


Renginių kalendorius
<< Rugsėjis 2019 >>
P A T K P Š S
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве