English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Būsimieji pasieniečiai baigė kario savanorio kursus

Šiandien Rukloje (Jonavos r.), kur įsikūręs Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos pulkas, dideliam būriui Pasieniečių mokyklos kursantų buvo įteikti Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso baigimo pažymėjimai.

 

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo mokomojo pulko vadas plk. ltn. Ričardas Dumbliauskas, kuopų vadai, kiti pulko karininkai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas Raimundas Matulis, Pasieniečių mokyklos (PM) viršininkas vidaus tarnybos plk. Anatolijus Livšic, PM Profesinių dalykų skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos majoras Taras Davidovskij.

 

Taip baigėsi trijų savaičių trukmės būsimųjų pasieniečių mokymai Rukloje. Pirmąkart mokyklos istorijoje pagal Pasieniečio modulinės mokymo programos modulį „Ginkluota krašto gynyba“ buvo mokomasi ne Medininkuose. Kursantai dėvėjo karių uniformas su atitinkama ekipuote, turėjo NATO standarto ginklus. Vadovaujami mokomojo pulko instruktorių, mokėsi rikiuotės, susipažino su ginklais ir iš jų šaudė, nagrinėjo taktikos ir topografijos, karo medicinos ir apsaugos nuo masinio naikinimo priemonių subtilybes. Konteineriniai pastatai tapo jų namais, poligonas, miškai – mokymosi auditorijomis, bendrakursiai – geriausiais draugais.

 

Negali pasakyti, kad trys savaitės pralėkė akimirksniu. Pirmosios dienos daugeliui buvo oi kokios nelengvos. Fiziniai krūviai, sunkios kuprinės ir amunicija, ilgai trunkantys užsiėmimai, griežta darbotvarkė ir drausmė, iki minimumo sutrumpėjęs laisvalaikis... Bet po truputį, diena po dienos, įprato. Užsigrūdino fiziškai ir psichologiškai, susipažino su savo galimybių riba ir net sėkmingai ją peržengė. Geriau pažino save ir ypač – kitus bendrakursius.

 

Lankydamiesi Rukloje ir bendraudami su kursantais, apie šiuos mokymus girdėjome vien palankius atsiliepimus. Būsimieji pasieniečiai kalbėjo ne vien apie geras buitines sąlygas ir maistą (kas, be abejonės, yra svarbu). Jie suvokė, kad per tokį trumpą laiką įgijo neįkainojamos patirties, kario įgūdžių, ištvermės. Kolektyvinės dvasios, bendrakursių ryšių stiprėjimas – dar vienas teigiamas šių kursų aspektas.

 

Viena kursantė, nors ir drovokai, mums prisipažino, kad ilgisi Medininkų, Pasieniečių mokyklos. Mokykla taip pat jūsų pasiilgo. Užsiėmimų tvarkaraštis – jau nuo pirmadienio. Laukiame!

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве