Medininkų k., LT-13192 Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200, faks. (8 5) 232 5154
anoniminio pasitikėjimo tel. (8 5) 2439030
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt

Savigynos imtynių turnyre Pasieniečių mokyklos kursantai užėmė aukščiausią pakylą

Vasario 8 d. Pasieniečių mokykloje vyko tradicinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos savigynos imtynių turnyras, kuriame dalyvavo Pagėgių, Vilniaus, Varėnos, Ignalinos, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių ir Pasieniečių mokyklos sportininkų komandos. Turnyro dalyviai rungėsi asmeninėje ir komandinėje įskaitose šiose svorio kategorijose: 62 kg, 68 kg, 74 kg, 82 kg, 90 kg, 100 kg ir daugiau kaip 100 kg.

Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad, surinkusi 5 taškus, 2018-ųjų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) savigynos turnyrą laimėjo Pasieniečių mokyklos kursantų komanda. Antrąją vietą, surinkę 6 taškus, iškovojo Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, trečioji vieta atiteko Varėnos pasienio rinktinės imtynininkams, turnyre surinkusiems 10 taškų.

Atskirose svorio kategorijose Pasieniečių mokyklos kursantai iškovojo tris pirmąsias, po dvi antrąsias ir trečiąsias vietas: 62 kg svorio kategorijoje nugalėjo 32 laidos kursantas Aurimas Juknaitis, antrąją vietą iškovojo Aleksėjus Jarmušėvičius, trečiąją vietą pelnė 33 laidos kursantas Gžegožas Gripinskis; 68 kg svorio kategorijoje pirmavo 33 laidos kursantas Ernestas Sakas; 74 kg svorio kategorjoje antrąją vietą iškovojo 33 laidos kursantas Tomas Vaitonis, trečiąją vietą – Vygantas Čėsna; 90 kg svorio kategorijoje nugalėtoju tapo 32 laidos kursantas Ignas Brolkovskis.

Tarnybos savigynos turnyrą stebėjo, dalyvius ir laimėtojus sveikino Lietuvos sambo federacijos generalinis sekretorius Eduardas Rudas. Lietuvos sambo federacijos įsteigtą prizą techniškiausiam varžybų dalyviui jis įteikė Pagėgių pasienio rinktinės atstovui Tadui Gečui.

Uždarymo ceremonijoje varžybų nugalėtojams Tarnybos Personalo valdybos Mokymo skyriaus personalo mokymo specialistas Erlandas Balčiūnas įteikė diplomus, taures ir medalius. Šiame savigynos imtynių turnyre teisėjavo buvę Pasieniečių mokyklos darbuotojai sambo tarprautinės kategorijos teisėjai Vytautas Margelis, Sanasaras Tamamianas, Algis Mečkovskis ir nacionalinės kategorijos teisėjas Leonidas Choroško.

Atskirus apdovanojimus savigynos imtynių turnyrui skyrė ir labdaros fondas „Mūsų krantas“. Fondo prezidentas Anatolijus Zarovskis Lietuvos valstybės atkurimo šimtmečio proga už visuomenei naudingą veiklą ir sambo sporto propogavimą Auksiniu ordinu „Visuomenės labui“ apdovanojo Lietuvos sambo generalinį sekretorių Eduardą Rudą, už visuomenei naudingą veiklą, ilgalaikį ir sėkmingą dalyvavimą sambo sporto varžybose Bronziniu ordinu „Visuomenės labui“ – Pagėgių pasienio rinktinės atstovą, Sienos kontrolės skyriaus vyriausiąjį specialistą, Tadą Gečą.

Pasak vyriausiojo šių varžybų teisėjo Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus vyriausiojo specialisto Sauliaus Šutinio, šios varžybos buvo geras pasiruošimas artėjančiam Lietuvos sambo čempionatui, kuris vyks šių metų kovo 17–18 dienomis Šiauliuose.

Šio turnyro tikslas – ne tik gerinti pareigūnų ir kursantų fizinį, profesinį ir psichologinį pasirengimą, nustatyti geriausias komandas ir sportininkus, plėtoti savigynos imtynių sporto šaką ir skatinti tarpžinybinį bendradarbiavimą, bet ir iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.