English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Šakių „Varpo“ mokyklos auklėtiniai susipažino su pasieniečio profesija

Trys dešimtys Šakių „Varpo“ mokyklos moksleivių pirmadienį lankėsi Pasieniečių mokykloje ir domėjosi apie galimybes įgyti pasieniečio profesiją. 

 

Ekskursijos metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečių tarnybos ypatumus, bei galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Moksleiviams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai apie mokyklą. Jie pasižiūrėjo pasieniečio profesiją pristatantį filmą, atsakinėjo į jiems užduotus klausimus apie pasienį. Moksleiviams paaiškinta, jog norėdami rinktis pareigūno profesiją, jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelio, rinkdamiesi ateities profesiją.

 

Jaunieji svečiai apsilankė Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 

 

Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą. Kriminalistinių tyrimų skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Bajorinas svečius supažindino su dokumentų patikros ypatumais,  pateikė klastotų dokumentų ir valiutų pavyzdžių, bei nurodė pagrindinius bruožus skiriančius klastotes nuo originalių banknotų. Šaudymo ir lazeriniame tiruose moksleiviams Profesinių dalykų skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalijus Nikitinas pasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą, tuo pačiu svečiai išbandė savo taiklumą šaudydami iš imitacinio pistoleto ir automato į taikinius.

 

Po pažinties su mokytojais gimnazistai apsilankė kursantų bendrabučiuose ir pamatė jų gyvenimo sąlygas.

 

Po pažintinės ekskursijos Pasieniečių mokykloje šakiškiai vyko link Medininkų memorialo. Čia  jaunuoliai susipažino su Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sienų apsaugos istorija - pirmaisiais nepriklausomybės metais, pagerbė Medininkų žudynių aukas.

 

Šiai gimnazistų grupei pavyko pabuvoti ir iš visai arti pamatyti ir Lietuvos bei Baltarusijos Respublikų  valstybių sienų sankirtą, kurią saugo Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai.


Renginių kalendorius
<< Lapkritis 2019 >>
P A T K P Š S
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
22
23
24
29
30
       Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве