English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Prieš šventes kursantai pradžiugino Medininkų senolius (fotoreportažas)

Artėjančių didžiųjų metų švenčių proga tradiciškai Pasieniečių mokyklos bendruomenė organizavo paramos akciją „Pasidalink“. Šiemet ji buvo skirta paremti Medininkų seniūnijoje sunkiai gyvenančius, vienišus, sergančius, vargstančius garbingo amžiaus senjorus. Prie šios kilnios akcijos prisijungė ir VSAT Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Jolita Pilinkaitė. Mokyklos kursantai ir darbuotojai aukojo įvairius ilgai laikomus maisto produktus (kruopas, cukrų, miltus, aliejų, konservus, kavą, arbatą, sausainius, saldainius, kūčiukus ir kt.), vėliau gražiai juos sudėjo į maišelius, prie kiekvienos dovanos pridėjo po kalėdinį atviruką su palinkėjimais senoliams ir pasiruošė kalėdiniam karavanui.


Trečiadienį grupė mokyklos kursantų kartu su savo kuratore Ramune Kazliene, viešųjų ryšių specialiste Dangute Kivilšiene ir J. Pilinkaite nuvyko pas Vilniaus rajono Medininkų seniūnę Renatą Bogdanovič. Vėliau visi drauge aplankė Medininkų seniūnijos senolius ir jiems pristatė surinktą maisto banką. Senoliai mielai visus pasitiko, šnekučiavosi ir dėkojo, kad pasieniečių paaukoti maisto produktai Šv. Kūčių ir Kalėdų stalui ypatinga jiems dovana ir tai praskaidrino jų kasdienybę. Seneliai ypač įvertino būsimų pasieniečių jiems skiriamą dėmesį – bent taip jie pasijautė kažkam reikalingi, rūpintys ir svarbiausia, turėjo su kuo pabendrauti prieš didžiąsias metų šventes.


Kartu vykusi būsimoji pasienietė Gerda Kazlaitė pasidalino paramos akcijos įspūdžiais: „Vakar visą popietę kartu su savo kolegomis ir Medininkų seniūne praleidome pas sunkiai gyvenančius Medininkų kaimo ir jo apylinkės senolius. Mus pasitiko ne tik jie, bet ir jų augintiniai, irgi labai mieli šeimininkai...Nuvežėme daug daug dovanų, kurias gausiai suaukojo visa mokyklos bendruomenė. Mums visiems dėkojo tiek senoliai, tiek seniūnijos darbuotojai. Senoliai mus pasitiko taip: kai kurių akyse kaupėsi ašaros, kiti labai godžiai skanavo nuvežtus saldumynus, o dar kitiems buvo labai svarbu, kad tiek daug gerų žmonių juos aplankė...tikrai buvo mums visiems apie ką pagalvoti...Kai kurių neradome namuose, pasirodo jau patekę į ligoninę, bet jiems vistiek palikome savo dovanas, nulipdėme sniego senį, kad sugrįžę galėtų pasidžiaugti už lango stovinčiu kaimynu, nes jie labai vieniši...Už tai, kas prisidėjo prie šios idėjos, visiems tariame didelį ačiū.“


D. Kivilšienė taip pat prisiminė jautriausias senelių lankymo akimirkas: „Apie nuveiktą prasmingą visų mūsų bendrą darbą, padėkas išdavė senelių šypsenos, džiaugsmo ašaros. Jie nors akimirkai pasijautė mylimi, reikalingi, neatstumti. Jie gyvena tarp savų sienų, niekur nebeišeidami iš namų, ir pagrindinis jų langas į visuomenę – aplankančios socialinės darbuotojos. Labai smagu buvo susipažinti su jau daugiau nei 80 metų sulaukusiais senoliais. Pas kai kuriuos, jų namai pedantiškai tvarkingi. Nors jie iš namų jau niekur neišvyksta, tačiau jų kasdienybę praskaidrina religinė literatūra ir kasdienė malda. Manau drauge su kursantais ir toliau sieksime dar kilnesnių darbų ir, paderinę su seniūnijos atstovais, padėsime ne tik dovanomis, bet ir pagalbos darbais vietiniams senoliams, kaip antai, atnešti malkų, vandens ar panašiai“.


Medininkų seniūnija savo teritorijoje rūpinasi ir globoja senelius, juos aplanko seniūnijos socialiniai darbuotojai. Seniūnijos globojami seneliai – tai žmonės, gyvenantys žemiau skurdo ribos, neturintys artimųjų ar žmonių, kurie galėtų jais pasirūpinti, vieniši, ligoti.


Mokyklos renginio organizatoriai visiems nuoširdžiai dėkoja prisidėjusiems prie šios kilnios iniciatyvos.

 

Renginių kalendorius
<< Liepa 2019 >>
P A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве