English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Emilijos Pliaterytės progimnazijos moksleiviai pamėgo būsimus pasieniečius

Jau penktą kartą 25 Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos moksleiviai antradienį svečiavosi Pasieniečių mokykloje ir bendravo su būsimais pasieniečiais. Šį kartą kartu su moksleiviais atvyko mokytoja Dalė Mališauskienė ir jų anglų kalbos mokytojas Robertas Vaitkus, Sausio 13-osios aukos Vytauto Vaitkaus sūnus.


Jaunuoliai pabuvojo Pasieniečių muziejuje. Muziejaus vedėjas Marius Zemenskas moksleivius supažindino su Lietuvos pasienio istorija. Jiems parodė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, supažindino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Muziejuje vaikai prisiminė tragiškuosius sausio 13-osios įvykius ir tylos minute pagerbė mokytojo R. Vaitkaus tėvelio atminimą.


Jauniesiems svečiams specialistė Dangutė Kivilšienė pasakojo apie pasieniečio profesiją, tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Susitikimo metu D. Kivilšienė vaikams aiškino apie įvairius teisės pažeidimus pasienyje, su jaunimu aptarė draudžiamas veikas, uždavė įvairių klausimų, o už teisingus atsakymus gimnazistai gavo lankstinukų, plakatų ir pieštukų.Ir dar kartą buvo priminta, kad vaikai privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelių, rinkdamiesi ateities profesiją. Moksleiviams buvo parodyti VSAT veiklą pristatantys filmai.


Moksleiviai apsilankė ir pas Profesinių dalykų skyriaus specialistus. Šaudymo tire gimnazistams vyko edukacinė pamokėlė apie šaudybą. Tadas Borisevičius jiems papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą, kiekvienas iš jaunuolių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius. Logistikos skyriaus specialistas Gintaras Vasiliūnas mokiniams papasakojo ir parodė naudojamą tarnyboje ginkluotę ir ekipuotę.


Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, biblioteką, o sporto salėse sportavo. Mokyklos koridoriuose jaunuoliai susitiko su besimokančiais kursantais, uždavė jiems įvairių klausimų ir vieni kitiems draugiškai spaudė rankas.


Vienuolikmečiai buvo tokie žingeidūs, aktyvūs, dalijosi patirtais įspūdžiais ir išvyko namo su gerais prisiminimais, o buvo ir tokių, kurie pažadėjo, kad ateityje juos kelias tikrai atves į Pasieniečių mokyklą.  


Renginių kalendorius
<< Spalis 2019 >>
P A T K P Š S
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
16
18
19
20
24
26
27
29
30
   

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве