English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Vyksta FRONTEX Šengeno vertintojų mokymai

Pirmadienį Vilniuje prasidėjo savaitę truksiantys Šengeno vertintojų mokymai, kuriuos organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pasieniečių mokykla.


Renginyje iš viso dalyvauja 64-i Europos Sąjungos valstybių narių atstovai bei ekspertai, kurie bus apmokyti ir ateityje vertins Šengeno erdvės valstybių atitikimą bendrijos reikalavimams. Tokie vertintojai tikrina ne tik naujų kandidačių tapti Šengeno erdvės narėmis pasirengimą, bet ir kas penkerius metus įvertina situaciją šiai erdvei jau priklausančiose šalyse. 


Mokymų vadovai ir dėstytojai – 11 atstovų iš Europos komisijos ir FRONTEX agentūros bei ekspertai iš Suomijos, Vokietijos, Nyderlandų, Lenkijos bei Šveicarijos. Bazinius Šengeno vertintojų mokymus sudaro teorinė ir praktinė dalys, o jų dalyviai bus suskirstyti į keturis modulius – sausumos, jūros, oro uostų ir grąžinimo. 


Teorinio mokymo metu dalyviams suteikiamos žinios apie sienos apsaugos tarnybų veiklos aspektų vertinimą, informacijos ir medžiagos rinkimo metodiką, jos vertinimą ir tikrinimą, bendravimo su vertinamosios šalies pareigūnais ypatumus, ataskaitas, rekomendacijas ir taisyklių rengimą. Praktinio mokymo metu dalyviai priklausomai nuo jų modulio aplankys skirtingus VSAT padalinius, kur jiems bus pristatyta Lietuvos pasieniečių veikla saugant oro, sausumos ir jūros sieną, infrastruktūra ir suteikta kita informacija. 


Šie mokymai Lietuvai yra labai efektyvi priemonė rengiantis realiam Šengeno tikrinimui 2018-aisiais, kadangi VSAT padalinių personalas susipažins su vertinimo metodika, tarnyba taip pat gaus mokomojo vertinimo ataskaitą. Ankstesnis Lietuvos sienos apsaugos sistemos atitikimo Šengeno reikalavimams vertinimas vyko 2012-2013 m. Tuomet VSAT veikla saugant sausumos ir jūrų sienas, kontrolės lygis oro uostuose ir užsieniečių grąžinimo mechanizmas pripažinti atitinkančiais Šengeno keliamus reikalavimus.


Renginių kalendorius
<< Spalis 2019 >>
P A T K P Š S
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
16
18
19
20
24
26
27
29
30
   

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве