English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Branduolinio saugumo kompetencijos centrui - 4 metai

Sukako 4 metai, kai Pasieniečių mokykloje veiklą pradėjo Branduolinio saugumo kompetencijos centras (BSKC). Jo veikla šalies ir tarptautiniu mastu yra vertinama teigiamai, o šiuo metu yra sprendžiamas klausimas dėl šio centro struktūrinio ir funkcinio stiprinimo.


Ta proga praėjusį penktadienį centre apsilankė VSAT vadas Renatas Požėla ir jo pavaduotojai Štabo viršininkas Vidas Mačaitis bei Antanas Montvydas. 4-ųjų veiklos metinių dieną buvo apibendrinti BSKC veiklos rezultatai, aptartos šio specializuoto VSAT padalinio ilgalaikės veiklos plėtros perspektyvos ir kartu apsvarstytos BSKC veiklos optimizavimo bei tobulinimo galimybės. Šiuo metu VSAT yra sprendžiamas klausimas dėl BSKC funkcinio ir struktūrinio stiprinimo.


Susitikimo metu BSKC darbuotojai VSAT vadovybei dar pristatė pagrindines veiklos kryptis, nuveiktų darbų ataskaitą,  vykdomus ir planuojamus projektus, supažindino su mokymuose naudojama įranga. Pagrindinį dėmesys skirtas BSKC veiklos tobulinimo ir plėtros klausimams: buvo svarstomi centro funkcijų ir atitinkamo personalo plėtros klausimai, efektyvaus turimos techninės įrangos ir kvalifikuotų darbuotojų panaudojimo ne tik mokymams, bet ir realiai veiklai nustatant ir užkertant kelią neteisėtai branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrabandai ir neteisėtai apyvartai, vykdant šios srities teisės pažeidimų prevenciją taip prisidedant prie nacionalinio branduolinio saugumo režimo priemonių stiprinimo.


2016 m. balandžio 1 d.  Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaudama Vašingtono Branduolinio saugumo  susitikime, savo pranešime pabrėžė: „Nė viena valstybė nėra apsaugota nuo šios grėsmės. Jei radioaktyvios medžiagos patektų į teroristų rankas, tai gali turėti pražūtingų pasekmių visiems. Branduoliniam ginklui pasigaminti pakanka labai nedidelio kiekio plutonio. Todėl šiandien tarptautinė bendruomenė yra pasirengusi imtis visų griežčiausių prevencinių priemonių“.


Apsilankymo BSKC metu VSAT vadovybė dar kartą patvirtino, kad kova su branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrabanda išlieka viena aktualiausių valstybės saugumo prioritetų, o jos efektyvumas priklauso nuo šią kovą vykdančio personalo pasirengimo ir kompetencijos. Todėl BSKC plėtojama veikla turi didelę reikšmę puoselėjant Lietuvos ir regiono branduolinį saugumą.  


BSKC buvo įsteigtas 2012 m. balandžio 1 d. kaip VSAT Pasieniečių mokyklos padalinys, kurio misija – mokant užtikrinti nacionalinio branduolinio saugumo režimą įgyvendinančių institucijų darbuotojų aukštą profesinę kompetenciją. BSKC organizuoja ir vykdo personalo mokymus kovos su branduolinių ir kitų radioaktyviųjų  medžiagų neteisėta apyvarta srityje, skatina tarpinstitucinį bendradarbiavimą, vykdo ir plėtoja šios srities tarptautinį bendradarbiavimą.


BSKC, įgyvendindamas jam pavestus veiklos tikslus, analizuoja branduolinio saugumo srities informaciją, atlieka mokymų poreikio analizę, rengia ir tobulina mokymo programas, organizuoja branduolinio saugumo instruktorių rengimą. Pagrindinė BSKC mokymo auditorija – Lietuvos teisėsaugos institucijų personalas, kuris čia įgyja bei tobulina savo žinias ir praktinius įgūdžius aptikti  jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius, teisingai įvertinti situacijos pavojingumą bei efektyviai reaguoti į šiuos atvejus, taip pat užtikrinti sklandų kelių institucijų bendradarbiavimą tokiose situacijose. Daugiausia dėmesio mokymo programose skiriama praktiniams užsiėmimams ir pratyboms.


BSKC aktyviai dalyvauja tarptautinėse projektuose: ypač glaudus bendradarbiavimas vyksta su JAV Energetikos departamento Kovos su branduolinių medžiagų kontrabanda, aptikimo ir atgrasymo programa (Nuclear Smuggling, Detection and Deterrence Office).  Šios programos pagalba buvo apmokyti pirmieji BSKC darbuotojai, taip pat  BSKC yra aprūpinamas technine įranga. BSKC dalyvauja Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) koordinuojamo Branduolinio saugumo paramos centrų tinklo, kurį  sudaro branduolinio saugumo mokymo institucijos iš daugiau kaip 60 valstybių, veikloje. Tinklas plėtoja bendrus mokymo projektus, skatina valstybių narių bendradarbiavimą ir keitimąsi gerąją patirtimi. Neseniai BSKC vadovas Aleksejus Livšic buvo išrinktas šio tinklo pirmininko pavaduotoju.


Taip pat plėtojamas bendradarbiavimas su kitais partneriais, veikiančiais kovos su branduolinio terorizmo grėsmėmis, srityje: Globalia iniciatyva kovoje su branduoliniu terorizmu, Tarptautine policijos organizacija (Interpolas), JAV Eksporto kontrolės ir sienų saugumo agentūra ir kt. 


Ypatingą dėmesį BSKC skiria paramai rengiant branduolinio saugumo personalą Lietuvos valstybėms partnerėms: Ukrainai, Gruzijai, Moldovai.


Plačiau su Branduolinio saugumo kompetencijos centro veikla galima susipažinti www.nscoe.lt


Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве