English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Radiacinės kontrolės mokymams bus naudojama iš JAV gauta Mobilioji aptikimo sistema

Partneriai iš JAV Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) perdavė mikroautobuse sumontuotą itin modernią Mobiliąją aptikimo sistemą (angl. Mobile Detection System) (MDS).


Įgyvendinant ir VSAT ir JAV Energetikos departamento 2002 m. susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrabanda, JAV partneriai perdavė pasieniečiams Mobiliąją aptikimo sistemą. Ją mokymams naudos Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centras. Jis organizuoja ir vykdo Lietuvos muitinės mobiliųjų grupių pareigūnų, kurie naudojasi panašiomis sistemomis, mokymus ir pratybas. Muitinė vykdo gabenamų krovinių dozimetrinę kontrolę šalies viduje. Gauta įranga bus naudojama ne tik muitinės, bet ir kitų, ypač teisėsaugos, institucijų atstovų mokymo tikslams. 


MDS sudaro naujutėlaičiame mikroautobuse „Fiat Ducato“ sumontuoti galingi gamma spinduliuotės ir neutronų aptikimo detektoriai su operatoriaus darbo vieta, nešiojamosios įrangos rinkinys. MDS paskirtis – užkirsti kelią neteisėtai branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrabandai ir kitokiai apyvartai. Naudodamiesi MDS pareigūnai gali nustatyti asmenis, transporto priemones, jų gabenamus krovinius, kurių skleidžiama jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia viršija įprastą tos vietovės foną. Naudojantis specialiąja MDS įranga, pareigūnai aptinka ir nustato padidintos jonizuojančiosios spinduliuotės objektą ir kitas įvykio aplinkybės. Įvertinus surinktų duomenų visumą, pareigūnai priima sprendimą dėl gabenimo teisėtumo.


Taip pat MDS yra efektyvi priemonė siekiant sustiprinti VSAT vykdomos pasienio radiacinės kontrolės pajėgumus, be to, ši sistema gali būti operatyviai dislokuota suteikiant pagalbą teisėsaugos institucijų operacijoms, užtikrinant visuomenės saugumą masinių renginių metu ir pan.


JAV Energetikos departamentas, bendradarbiaudamas su VSAT, remia branduolinio saugumo mokymų plėtrą Lietuvoje ir yra perdavęs nemažai stacionarios ir nešiojamos jonizuojančiosios spinduliuotės įrangos, organizuoja jos techninę priežiūrą, taip pat padėjo apmokyti pirmuosius instruktorius.Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве