English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pasienio pareigūnai seminare diskutuoja radiacinės kontrolės klausimais

Pasieniečių mokykloje vykstančiame seminare pasienio pareigūnai, priimantys sprendimus dėl vykimo per valstybės sieną, diskutuoja radiacinės kontrolės klausimais.


Trečiadienį Branduolinio saugumo kompetencijos centre prasidėjo dvi dienas truksiantys seminaras „Radiacinės kontrolės mokymas pareigūnams, priimantiems sprendimus dėl vykimo per valstybės sieną“. Mokymuose dalyvauja 14 pasieniečių iš visų VSAT padalinių, kurie paprastai yra skiriami pasienio kontrolės punktų arba užkardų vyresniaisiais, budėtojais, taip pat stacionariosios dozimetrinės kontrolės įrangos operatoriais.


Mokymų metu dalyviai supažindinami su jonizuojančiosios spinduliuotės pagrindais, radiacinės saugos principais, tobulinami dozimetrinės kontrolės įrangos panaudojimo įgūdžiai. Taip pat nagrinėjami praktinio VSAT jonizuojančiosios spinduliuotės kontrolės tvarkos aprašo praktinio taikymo klausimai bei kiti teisės aktai, reglamentuojantys paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių tvarkymą Lietuvoje. Nagrinėjamos ir tarpinstitucinės sąveikos, informacijos apsikeitimo mechanizmai.


Daug mokymų laiko skiriama praktiniams užsiėmimams. Jie vyksta naudojant dozimetrinės kontrolės įrangą ir tikruosius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius. Mokymo metu dalyvai kartu su instruktoriais nagrinėja jiems rūpimus radiacinės kontrolės klausimus, susipažįsta su įrangos veikimo principais ir ypatumais. Dalyviai taip pat analizuoja  kitų šalių realius branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų apyvartos atvejus, nagrinėja šios srities nusikaltimų sąsajas su tarptautinio terorizmo grėsmėmis.


Tokių mokymų tikslas – stiprinti pareigūnų gebėjimus naudotis techninėmis priemonėmis ir tiksliai interpretuoti centrinių aliarmo stočių teikiamus duomenis, tvarkyti įrangos suveikimų bylas, valdyti informaciją ir vertinti įvykių teisėtumą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве