English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Aptarti praėjusių metų veiklos rezultatai

Pasieniečių mokykloje ketvirtadienį apžvelgti praėjusių metų veiklos rezultatai. Didžiojoje salėje vykusiame ataskaitiniame susirinkime dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Personalo skyriaus vedėjas Arūnas Tūzas, Vilniaus rinktinės vadas Vidas Mačaitis, Padvarionių užkardos vadas Giedrius Matkevičius, Pasieniečių mokyklos vadovai, darbuotojai ir besimokantys kursantai. 

 

Pranešimą renginyje skaitęs Pasieniečių mokyklos viršininko pavaduotojas Ričardas Nariūnas dalinosi praėjusių metų nuveiktų darbų rezultatais. Pasak jo, praėjusieji metai buvo finansiškai nelengvi, bet sėkmingi, įgyvendinant iškeltus mokyklai tikslus ir uždavinius. Jis apžvelgė bendrą mokyklos situaciją, tendencijas, statistinius pokyčius bei pasiektus rezultatus. 

 

Pagrindinį dėmesį R. Nariūnas skyrė pagrindiniams mokyklos uždaviniams.  Pranešėjas apžvelgė pretendentų atrankos pokyčius, pirminio profesinio mokymo ir tęstinio profesinio mokymo rezultatus, kursantų papildomą ugdymą, kokybės vadybos rodiklius, kriminalistinių tyrimų pokyčius, tiriamąją veiklą, metodinės pagalbos klausimus, tarptautinį ir tarpžinybinį bendradarbiavimą, Branduolinio saugumo kompetencijos centro veiklos rezultatus ir kitus mokyklos darbo aspektus. Metiniame pranešime jis taip pat apžvelgė esamą mokyklos padėtį personalo, teisinės bei ūkinės veiklos srityse. 

 

Pranešime R. Nariūnas akcentavo, kad 2015 metais atrankos į Pasieniečių mokyklą vyko du kartus ir besikreipusių į VSAT rinktines buvo 416 pretendentų, 185 pretendentai gavo siuntimus stoti į Pasieniečių mokyklą, o 150 kursantų priimta mokytis. Pasieniečių mokyklą baigė 117 26 ir 27 laidos absolventų. Šiandien mokykloje mokosi net 278 būsimieji pasieniečiai: 28, 29, 30 ir 31 kursantų laidos. Pažangiausieji mokyklos kursantai vyko stažuotis į Latviją, Estiją, Suomiją, Lenkiją ir Rumuniją pagal Erasmus+ programą. 

 

Tęstinio profesinio mokymo srityje per metus organizuota įvairių 110 renginių, o juose dalyvavo 1770 pasieniečių. Nuotoliniu būdu organizuoti 24 (23 % visų mokyklos organizuotų renginių) pirmosios medicinos pagalbos ir privalomojo radiacinės saugos mokymai. Taip pat pažymėta, kad 15 mokymų (14 % visų mokykloje organizuotų renginių) buvo vesti pasienio struktūriniuose padaliniuose, 37 % visų mokyklos renginių vyko ne mokykloje, o nuotoliniu būdu arba užkardose. Buvo pažymėta, kad įvadinio pasieniečių ir specialistų mokymo kursus baigė 62 dalyviai ir buvo organizuoti 5 renginiai. Parengtos ir atnaujintos 6 mokymo programos: rusų kalba A2 lygis, narkotikų kontrolė ir narkomanijos prevencija, kova su prekyba žmonėmis, vogtų transporto priemonių identifikavimo instruktorius, specialiosios taktikos instruktorius, darbas su slaptai bendradarbiaujančiais asmenimis.

 

Susirinkimo metu R. Nariūnas akcentavo mokyklos veiklos prioritetus bei problematiką. Pasak jo, svarbiausiais mokyklos prioritetais išlieka tobulinti tęstinio profesinio mokymo renginių organizavimo procedūras, ruoštis Pasieniečio modulinės mokymo programos įgyvendinimui nuo 2017 m. rugsėjo mėn. ir pasirengti taikyti ISO 9001:2015 standarto reikalavimus. Taip pat informavo apie esamas problemas: darbuotojų nekomplektas, mokymo priemonių, šaudmenų ir karinės ekipuotės  trūkumas, neformalizuoti Branduolio saugumo kompetencijos centro ir kitų Lietuvos Respublikos institucijų santykiai, lėšų trūkumas atskiroms logistikos sritims (bendrabučių baldų, automobilių parko, valymo įrenginių atnaujinimas ir t.t.).

 

Renginio pabaigoje VSAT Personalo skyriaus vedėjas A. Tūzas pažymėjo, kad mokykla vykdo labai plačią veiklą, pasidžiaugė kartu nuveiktais darbais, o iškylusios problemos  pagal galimybes bus sprendžiamos. Pasieniečių mokyklos viršininkas Vytautas Strolia visiems mokyklos darbuotojams padėkojo už visus atliktus darbus praėjusiais metais. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, ilgametį darbą, pasiektus teigiamus rezultatus mokyklos veikloje V. Strolia įteikė II laipsnio VSAT Pasieniečių mokyklos pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“ Profesinių dalykų skyriaus mokytojui Valdui Baranauskui. Taip pat kalbėjo Vilniaus rinktinės vadas V. Mačaitis. Jis kartu pasidžiaugė nuveiktais darbais, padėkojo mokyklos mokytojams ir už glaudų bendradarbiavimą bei metodinę pagalbą įteikė padėkas mokyklos pareigūnams Giedriui Bakšai, Giedriui Geniušui, Vladui Marcinkevičiui ir Anatolijui Zarovskiui.

 

Išsami 2015 m. Pasieniečių mokyklos veiklos ataskaita artimiausiu metu bus paskelbta mokyklos svetainėje internete www.pasienietis.lt skyrelyje „Mokyklos veikla“.

 

Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве