English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Paminėtas Laisvės gynėjų dienos 25-metis

Trečiadienį Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną žuvusiųjų už šalies laisvę atminimą pagerbė Pasieniečių mokyklos kursantai, darbuotojai bei Medininkų Švento Kazimiero vidurinės mokyklos mokytojai ir moksleiviai. Būsimieji pasieniečiai ir jų mokytojai dalyvavo iškilminguose renginiuose.

 


Vakar Seimo Vitražo galerijoje buvo atidengta Atminimo lentelė, skirta 1991 m. šioje Seimo rūmų erdvėje prisiekusiems gynėjams pagerbti. Šioje rikiuotėje stovėjo didelis būrys pasieniečių, anuomet dalyvavusių Parlamento ir kitų svarbių Lietuvai strateginių objektų gynyboje. Archyvinių dokumentų duomenimis, Aukščiausiosios Tarybos gynyboje pamainomis dalyvavo apie 500 tuometinės KAD Pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų. Kasmet sausio 12 d. tie, kas stovėjo svarbiausiuose šalies Nepriklausomybės apsaugos postuose, susirenka į Seimo rūmus ir išsirikiuoja tokioje rikiuotėje, kurios metu 1991 m. buvo davę priesaiką Tėvynei. Deja, rikiuotės gretos po 25-erių metų jau apretėję, todėl šiemet, minint ketvirčio amžiaus apgintos Nepriklausomybės sukaktį, į Seimą buvo pakviesti ne tik pasieniečiai – laisvės gynėjai, bet ir būsimieji pasieniečiai – Pasieniečių mokyklos kursantai. 10 jaunuolių, besirengiančių tapti VSAT pareigūnais, stojo rikiuotėn kartu su veteranais. Jie taip pat dalyvavo ir Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykusiame laisvės gynėjų susitikime.

 

Ryte tradiciškai mokyklos bendruomenė dalyvavo visoje šalyje vykusioje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos rikiuotės aikštėje ir patalpų languose 8 val. buvo užgesintos šviesos ir dešimčiai minučių uždegtos atminimo žvakutės. Plevenant jų liepsnelėms kursantai ir jų mokytojai pagerbė už šalies laisvę gyvybes paaukojusių Nepriklausomybės gynėjų atminimą.

 

Vėliau būsimieji pasieniečiai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vilniaus rinktinės ir mokyklos vadovais dalyvavo laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijoje Medininkų tragedijos vietoje. Jie padėjo gėlių prie memorialo.

 

Popiete mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos didžiojoje salėje. Į iškilmingą minėjimą buvo pakviestas Laisvės gynėjas, buvęs pasienietis, dabartinis Pasieniečių klubo narys Regimantas Žukas. Taip pat dalyvavo ir Medininkų Švento Kazimiero vidurinės mokyklos moksleiviai ir jų mokytojai. Visi kartu iškilmingai giedojo Lietuvos himną, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. R. Žukas pasidalino savo prisiminimais apie  Sausio 13-osios dienos įvykius, istorinius tų metų faktus. Renginio dalyviams buvo pademonstruotas dokumentinis filmas apie 1991-ųjų kraupius įvykius. Moksleiviai iš Medininkų mokyklos ir būsimoji pasienietė Viktorija Kolopovaitė deklamavo eiles. Renginio pabaigoje Medininkų jaunuolių choras kartu su visais kursantais sudainavo K. Vasiliausko patriotinę dainą „Brangiausios spalvos“.

 

Po renginio buvo pakalbinta Medininkų mokyklos direktorė Mečislava Petkevič. Pasak jos, šiandien minėti laisvės gynėjų dieną kartu su pasieniečiais yra mūsų mokyklos moksleiviams kilni ir įpareigojanti misija, taip pat labai gera motyvuojanti ir skatinanti  priemonė moksleivius rinktis šią profesiją.

 

Abiejų mokymo įstaigų draugystė sieja nuo 2007 metų. 


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве