English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo pareigūnai diskutavo branduolinės kriminalistikos klausimais

Antradienį Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centre vyko  seminaras „Branduolinės kriminalistikos pagrindai. Neteisėto jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių gabenimo per valstybės sieną tyrimo ypatumai“. Renginyje dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo pareigūnai.

 

Šio seminaro tikslas – stiprinti pareigūnų gebėjimus tiriant teisės pažeidimus, susijusius su branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabanda, atkreipti tyrėjų dėmesį į radiologinio įvykio vietos valdymo ypatumus (įkalčių fiksavimą, paėmimą, veiksmų tarp skirtingų institucijų koordinavimą, informacijos valdymą), saugų ir efektyvų įrodymų rinkimą ir išsaugojimą.

 

Dalyviai buvo supažindinti su jonizuojančiosios spinduliuotės pagrindais, radiacinės saugos principais, VSAT pareigūnų naudojama stacionaria bei nešiojama radiacinės kontrolės dozimetrine įranga bei jos galimybėmis, pristatyti ir aptarti teisėsaugos institucijų veiksmai ir sąveika esant branduoliniam/radialoginiam įvykiui, gilinamos pareigūnų žinios, susijusios su branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabandos tyrimo ypatumais. Taip pat buvo nagrinėjami teisės aktai, nustatantys atsakomybę už branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabandą ir neteisėta apyvartą, taip pat veikų kvalifikavimo klausimai.

 

Pareigūnai analizavo kelis realius branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų apyvartos atvejus iš kitų šalių patirties, nagrinėjo šios srities nusikaltimų sąsajas su tarptautinio terorizmo grėsmėmis.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве