English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Baigiamajame susitikime Varšuvoje teigiamai įvertinti mokyklos vykdyti dėstytojų mobilumo vizitai

Praėjusią savaitę keturias dienas Varšuvoje (Lenkija) vykusiame Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX) baigiamajame „CCC/Dėstytojų mobilumo projekto įvertinimo“ susitikime dalyvavo Pasieniečių mokyklos Mokymo organiavimo skyriaus viršininkas Giedrius Geniušas ir to paties skyriaus vyriausiasis specialistas Miroslavas Rabovič. Šio renginio tikslas – įvertinti šiais metais vykdytus dėstytojų mobilumo vizitus, aptarti mobilumo vizitų vykdymo aspektus bei naują dėstytojų mobilumo koncepciją. Susitikime dalyvavo daugiau nei 30 atstovų iš ES šalių bei FRONTEX.

 

Renginio metu buvo aptarti ir įvertinti 2015 metais vykę dėstytojų mobilumo vizitai į priimančiąsias šalis (Estija, Lietuva, Rumunija ir Slovakija). Dalyvių darbas daugiausiai vyko grupėse (dėstytojai, Partnerystės akademijų atstovai ir priimantieji pareigūnai), kuriose buvo aptariami dėstytojų mobilumo vizitų organizavimo ir vykdymo aspektai. Buvo pristatyta ir nagrinėjama nauja dėstytojų mobilumo koncepcija. Pasak FRONTEX atstovų, nauja dėstytojų mobilumo programa vyks mobilumo projektų paraiškų teikimo principu (kaip pvz. Erasmus+) su galimybe gauti iki 100 procentų finansavimą mobilumo veikloms užtikrinti.

 

Pasibaigus seminarui mokytojams buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie jų dalyvavimą minėtame projekte. Taip pat projekto vadovas Gheorghe Varban padėkojo visiems projekto asistentams ir oficialiai paskelbė, kad šešerius metus trukęs CCC/Dėstytojų mobilumo projektas baigėsi. Jis G. Geniušui, dalyvavusiam projekte nuo pat pradžių t. y. nuo 2010 metų, ir M. Rabovič, dalyvavusiam projekte nuo 2012 metų, įteikė sertifikatus bei prisiminimo suvenyrą, skirtą Pasieniečių mokyklai.

 

Pasieniečių mokykla šiemet organizavo du mobilumo vizitus, vykusius gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesiais. Pasienio padaliniuose dvi savaites stažavosi dėstytojai iš Bulgarijos, Italijos, Latvijos ir Portugalijos. Mokyklos pedagogai Julija Ziminska ir Vladas Marcinkevičius dalyvavo dėstytojų mobilumo vizituose Rumunijoje. Nuo projekto pradžios 2010 metų įvairiose FRONTEX dėstytojų mobilumo programos priemonėse dalyvavo net 14 mokyklos pedagogų. Pedagogų dalyvavimas minėtoje mobilumo programoje yra labai naudingas, kadangi projekto metu įgytos žinios ir nauja patirtis padeda kokybiškiau rengti pasieniečius, tobulinti mokymo metodikas, plėsti akiratį bei užmegzti naujas ir dalykiniu požiūriu naudingas pažintis.

 

Lietuva labai aktyviai dalyvavo šiame projekte ir per 6 metus organizavo net 13 (iš vykusių 60) dėstytojų mobilumo vizitų, priimdama net 28 (viso dalyvavo 133) užsienio dėstytojus iš Lenkijos, Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos, Belgijos, Portugalijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Moldovos, Latvijos, Švedijos, Bulgarijos ir Kroatijos.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве