English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

„Nacionalinės karjeros savaitės 15“ projekto dalyviai susipažino su pasieniečiais

Pasieniečių mokykloje trečiadienį apsilankė penkios dešimtys moksleivių iš Vilniaus Martyno Mažvydo, Emilijos Pliaterytės progimnazijų. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – betarpišku pokalbiu pristatyti savo profesiją moksleiviams ir paskatinti juos karjeros kelią planuoti jau šiandien.

 

Pasieniečių mokykla šią savaitę dalyvauja profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?“ LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamoje „Nacionalinėje karjeros savaitėje 15“. Profesinės savanorystės projektas Kam to reikia? yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o mokiniai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

 

Auditorijoje susirinkusiems jaunuoliams pareigūnė Dangutė Kivilšienė papasakojo apie pasieniečio profesiją, tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Ji moksleiviams parodė vaizdinę medžiagą apie pareigūnų darbą ir pakvietė moksleivius sudalyvauti viktorinoje. Jaunuoliai aktyviai  atsakinėjo į pareigūnės pateiktus klausimus apie pasienio tarnybą, profesiją, o už teisingus atsakymus jaunuoliai gavo prisiminimo dovanėlių.

 

Mokiniai taip pat sudalyvavo edukacinėse pamokėlėse „Asmens dokumentų patikra pasienyje“ ir „Pasieniečio profesijos specifika, ekipuotės, ginkluotės rūšys“. Kriminalistinių tyrimų skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Bajorinas pademonstravo  dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodė kaip su ja dirbama, supažindino jaunuolius su viena iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų – dokumentų patikra. Mokyklos atsakingas darbuotojas Gintaras Vasiliūnas kartu su kursantais papasakojo apie ginklus, naudojamus tarnyboje, apie saugų elgesį su jais, parodė tarnyboje naudojamą ekipuotę ir kitą pasieniečių naudojamą amuniciją. Kiekvienas iš jaunuolių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose. Kartu su pasieniečių mokytojais jaunimas pabuvojo mokyklos šaudymo tiruose.  

 

Vėliau moksleiviai kartu su būsimais pasieniečiais pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą. Jaunuoliai pabuvojo Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija.

 

Ekskursijos po mokyklos teritoriją metu jie apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomuosius branduolinius vartus, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos ženklus, pasienio vandenis.

 

Pasieniečių mokyklą ir muziejų dažnai aplanko moksleivių grupės iš visos Lietuvos. Jaunuoliai visada išsiveža gerus įspūdžius ir būna maloniai nustebinti pasieniečių profesijos funkcijų įvairove.

 

Šią savaitę ir kitose mokyklose rengiami įvairiausių profesijų atstovų susitikimai su mokiniais. 2014 m. Nacionalinėje karjeros savaitėje dalyvavo daugiau nei 100 įmonių iš visos Lietuvos – įvairiausių sričių specialistai aplankė daugiau nei 320 mokyklų. 184 savo srities specialistai susitiko net su 12 tūkstančių moksleivių visoje Lietuvoje.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве