English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokyklos kursantams bendrabutis bus suteikiamas nemokamai

Besimokantiems kursantams bendrabutis nuo 2016 metų pradžios bus suteikiamas nemokamai. Tikimasi, kad tai padės mokslą Pasieniečių mokykloje padaryti patrauklesnį, o kursantai turės geresnes materialines sąlygas. Iki šiol kursantai per mėnesį už vietą bendrabutyje ne šildymo sezono metu mokėjo beveik 19 eurų, šildymo sezono metu – beveik 26 eurus. Be nemokamo bendrabučio, kursantai aprūpinami uniformine apranga bei Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (vidutiniškai apie 140 Eur). Visiems baigusiesiems mokyklą garantuojamas darbas VSAT padaliniuose.

 

Pasieniečio profesiją pasirinkusiems jaunuoliams sudarytos puikios mokymosi ir buities sąlygos. Mokykloje mokslai trunka 1,5 metų. Šiuo metu svarstoma, ar mokymosi trukmė negalėtų būti sutrumpinta iki metų.

 

Baigusiems mokyklą kursantams išduodami profesinio mokymo diplomai ir kiti pažymėjimai, jiems suteikiama pasieniečio profesinė kvalifikacija. Tarnauti tik pradėjusiam jaunam pasieniečiui mokamas maždaug pusšešto šimto eurų atlyginimas neatskaičiavus mokesčių. Imamasi priemonių, kad ši alga artimiausiu metu padidėtų. Kuo ilgiau ištarnauja pasienietis ir kuo labiau auga jo kvalifikacija, tuo daugiau didėja ir atlyginimas.

 

Buvę kursantai, siekiantys karininko karjeros, baigę mokslus mokykloje gali iškart stoti į M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto ištęstinių bakalauro studijų II–ąjį kursą ir mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą. Po šių studiją tarnauti tik pradėję pasieniečiai, neturintys stažo, ir, pavyzdžiui, užėmę tyrėjo pareigas, gauna apie 711 eurų algą iki mokesčių, o vyresnieji specialistai – vidutiniškai 653 eurus iki mokesčių.

 

Tai, kad bendrabutis kursantams būtų nemokamas, antradienį nutarta VSAT Strateginio planavimo ir valdymo tobulinimo bei logistikos komisijos posėdyje.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве