English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Delegacija iš Gruzijos tarptautiniame seminare aptaria branduolinio saugumo klausimus

Keturias dienas trunkančiame tarptautiniame seminare aštuoni Gruzijos branduolinio saugumo užtikrinimo veikloje dalyvaujančių institucijų atstovai diskutuoja apie pagrindinius branduolinio saugumo elementus.

 

Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centre (BSKC) pirmadienį prasidėjo tarptautinis trišalis seminaras „Pagrindiniai branduolinio saugumo elementai“. Renginyje dalyvauja aštuoni Gruzijos branduolinio saugumo užtikrinimo veikloje dalyvaujančių institucijų atstovai t.y. aukštesniosios grandies pareigūnai iš valstybės sienos apsaugos tarnybos, valstybės saugumo departamento, neteisėtos branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų tyrimo padalinio bei radiacinės saugos kontrolės įstaigos bei JAV kontrolės ir sienų saugumo agentūros. Šį seminarą inicijavo ir įgyvendina BSKC. Projektas finansuojamas Gruzijoje įsikūrusios Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) Eksporto kontrolės ir sienų saugumo agentūros. Taip pat pagalbą organizuojant seminarą suteikė JAV ambasada, Vilniuje.

 

Seminaro metu pranešimus skaito Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, Radiacinės saugos centro, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Užsienio reikalų ministerijos bei Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros pareigūnai, kurie pristato savo institucijų vaidmenis ir funkcijas užtikrinant branduolinio saugumo priemonių įgyvendinimą, taip pat šios veiklos koordinavimą ir institucijų bendradarbiavimą. Taip pat svečiams organizuojamos išvykos į šias institucijas. Daug laiko skiriama personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo klausimams, svečiai susipažįsta su Pasieniečių mokykloje įdiegta nuotolinio mokymo sistema.

 

Mokymų metu Gruzijos atstovai taip pat pristato šalyje sukurtą branduolinio saugumo infrastruktūrą, pateikia unikalią informaciją apie branduolinių ir kitų radioatyviųjų medžiagų sulaikymus: nuo 2005 m. Gruzijos teisėsaugos institucijos atskleidė 21 įvykį ir sulaikė 56 asmenis, kurie bandė neteisėtai gabenti, perduoti, laikyti arba kitaip disponuoti šiomis medžiagomis.  

 

Šie mokymai organizuoti siekiant apsikeisti patirtimi ir stiprinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą kovoje su neteisėta branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų apyvartos grėsme bei viso regiono saugumą. BSKC siekia plėtoti regioninį bendradarbiavimą. Todėl BSKC atsakingi pareigūnai mano, kad šio seminaro metu vykstantis apsikeitimas patirtimi ir diskusijos atneš dalyviams naudos ir prisidės prie dalyvaujančių valstybių branduolinio saugumo stiprinimo. Tokie renginiai taip pat prisideda prie branduolinio saugumo stiprinimo nacionaliniu mąstu, gerina skirtingų institucijų tarpusavio sąveiką ir stiprina ryšius.

 


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве