English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokytojai iš Italijos ir Latvijos sėmėsi patirties iš Lietuvos pasieniečių

Dvi savaites (rugsėjo 28 d. – spalio 9 d.) du pasienio mokytojai iš Italijos ir Latvijos sėmėsi patirties iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasieniečių. Šie dėstytojai dalyvavo Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos (ES) valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX) organizuojamame Bendrojo pasieniečio rengimo standarto (CCC) – Mokytojų mobilumo projekte. Kolegų iš užsienio veiklą koordinavo Pasieniečių mokykla. Tai 9-asis projekto vizitas šiais metais.

 

Vizito metu svečiai susipažino su valstybės sienos apsaugos Lietuvoje ypatumais, rinko medžiagą ir informaciją, kuri bus panaudota jų valstybės pasieniečių mokymuose. Dalyviai taip pat susipažino su tarnybos vykdymo ypatumais pasienio kontrolės punktuose, pasienio infrastruktūra, pasieniečių mokymo įstaigomis ir mokymo sistemomis bei taikoma metodologija, užmezgė naujas dalykines pažintis. Mokytojai lankėsi Vilniaus rinktinės Padvarionių, Specialios paskirties, Vilniaus oro uosto, Kenos užkardose, Pakrančių apsaugos rinktinėje – Uosto ir Kopgalio užkardose. Čia buvo jiems pristatyta užkardų veikla ir infrastruktūra.

 

Šiuo metu vienas iš prioritetinių FRONTEX siekių ES valstybių narių pasieniečių mokymo srityje yra užtikrinti vienodai aukšto pareigūnų parengimo standarto laikymąsi (atitikimą jau egzistuojančiam CCC) bei padėti valstybėms rengti universalius, dirbančius skirtingose darbo vietose ir valstybėse, tarptautinėse operacijose sugebančius efektyviai dalyvauti pasieniečius (angl. – interoperability). Šiems tikslams pasiekti FRONTEX bendradarbiaudama su ES valstybėmis narėmis organizuoja Mokytojų mobilumo projektą, kuriame dalyvaujantys skirtingų šalių mokytojai turi galimybę susipažinti su ES išorės sienų apsaugos ypatumais kitose valstybėse, stebėti vykdomas jungtines operacijas ir paramos biurų veiklą, užmegzti kontaktus su vietos mokymo įstaigomis ir pasikeisti patirtimi su mokytojais.

 

Projekte taip pat dalyvauja ir du Pasieniečių mokyklos pareigūnai, kurie šiais metais lankėsi Rumunijoje.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве