English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

32 dalyviai iš Lietuvos institucijų diskutuoja pratybose radiologinio nusikaltimo įvykio vietos valdymo klausimais

Šią savaitę Pasieniečių mokykloje truksiančiuose (rugsėjo 29—spalio 2 d.) mokymuose „Radiologinio nusikaltimo įvykio vietos valdymas“ diskutuoja 32 dalyviai iš Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos padalinių, Muitinės, Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo tarnybos, Radiacinės saugos centro, Lietuvos kariuomenės bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos. 

 

Antradienį prasidėjo Tarptautinės policijos organizacijos (Interpolas), Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) ir Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) mokymai „Radiologinio nusikaltimo įvykio vietos valdymas“ (angl. Radiological Crime Scene Management). Apmokyti dalyvius iš skirtingų Lietuvos institucijų atvyko 4 ekspertai iš Jungtinės Karalystės ir TATENA Branduolinio saugumo padalinio, kurie su savimi atgabeno specializuotą įrangą, kuri bus naudojama praktinių užsiėmimų metu. Renginio metu vyksta teorinės paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir stalo pratybos. Mokymai vyksta anglų kalba.

 

Šių mokymų tikslas – pristatyti ir aptarti teisėsaugos ir kitų specializuotų institucijų veiksmus ir sąveiką esant branduoliniam/radiologiniam įvykiui. Radiologinio nusikaltimo įvykio vietos valdymas – tai veiksmai, skirti saugų ir efektyvų įrodymų rinkimą ir išsaugojimą tolimesniam tyrimui, t. e. panaši į įprastos kriminalistikos veiksmus nusikaltimo vietoje. Tačiau, esant radiologiniam nusikaltimui, ypatingą reikšmę įgauną buvimo įvykio vietoje laikas, atstumas iki įtartino objekto, radiologinio užteršimo buvimas, pareigūnų turima spec. apsaugą ir apranga.  Todėl šio mokymo metu dalyviams bus suteiktos specializuotos žinios ir formuojami praktiniai įgūdžiai reikalingi darbui radiologinio įvykio vietoje.

 

Organizatoriai tikisi, kad mokymai bus naudingi stiprinant Lietuvos institucijų pajėgumus ir bendradarbiavimą rengiant bei įgyvendinant branduolinio saugumo priemones.

 

Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве