English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokyklos kursantai – Muitinės istorijos pamokos dalyviai

Antradienį būrys Pasieniečių mokyklos 28 ir 29 laidos kursantų dalyvavo Muitinės departamento jau 8-tą kartą organizuotame renginyje prie Medininkų aukų memorialo – taip vadinamoje Muitinės istorijos pamokoje.


Renginys buvo skiriamas pilietiškumui jaunimo tarpe skatinti. Į jį buvo pakviesti moksleiviai iš Vilniaus Karoliniškių  ir Vytauto Didžiojo gimnazijų bei Raseinių V. Petkaus pagrindinės mokyklos, jaunieji policijos rėmėjai ir būsimieji pasieniečiai. Jau tapo tradicija, kad dalyvauti renginyje atrenkami geriausi mokyklos kursantai. Šiemet jų buvo atrinkta 20. Nuvykę prie Medininkų aukų memorialo, kursantai pirmiausiai apsilankė istoriniame vagonėlyje, kuriame 1991-aisiais buvo įsikūręs Pasienio kontrolės postas ir kuriame įvyko žiaurus susidorojimas su tų metų liepos 31-osios naktį budėjusiais muitinės ir policijos pareigūnais. 


Šiemet šis susitikimas susidėjo iš kelių dalių: renginio akcento - Tomo Šerno pasakojimo apie pirmuosius Valstybės kūrimo darbus bei jai tekusius iššūkius, ekskursijos į Medininkų muitinės postą, muitinės darbo pristatymo, kinologų ir jų augintinių pasirodymo bei kareiviškos košės vaišių.


Istorinę pamoką pradėjo Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis. Jis supažindino susirinkusius su Lietuvos muitinės veiklos ištakomis, pirmaisiais žingsniais ir tuomet iškilusiais iššūkiais. Vėliau buvo pakviesti Karoliniškių gimnazijos moksleiviai, kurie perskaitė eilėraštį ir du rašinius, sukurtus specialiai šiam istoriniam įvykiui pažymėti. Pasieniečių mokyklos 29 laidos kursanto Vytauto Guiskio mintis, rašytas dar Pasieniečių dienos išvakarėse, perskaitė kursantė Aurelija Vaitkevičienė.


Renginio akcentas buvo Tomo Šerno, vienintelio išlikusio gyvo šio įvykio liudininko, pasakojimas apie tuo metu tykojusius pavojus pasienio tarnyboje, apie tai, kokiomis sąlygomis teko dirbti pirmiesiems pasienio ir muitinės pareigūnams ir koks žiaurus susidorojimas buvo įvykdytas prie valstybės sienos su Baltarusija. Kokius išgyvenimus teko patirti pačiam Tomui, sužinojus apie draugų ir kolegų žūtį. Lietuvos Evangelikų reformatų bažnyčios kunigas ir Sinodo vadovas T. Šernas atkreipė dėmesį į tai, kad istorija, deja, nefiksuoja žmogiškųjų jausmų, kurie tokiomis sunkiomis šaliai akimirkomis, vaidina labai svarbų vaidmenį žmogaus apsisprendime elgtis vienaip ar kitaip ekstremaliomis sąlygomis, pabrėžė apie tuomet besimezgančius draugiškus santykius su Vilnijos gyventojais.


Vėliau moksleiviai ir kursantai nuvyko į Medininkų muitinės postą, kur buvo supažindinti su muitinės pareigūnų darbu, apžiūrėjo jų naudojamą modernią įrangą, mobiliąsias priemones. Puikų pasirodymą surengė Muitinės kinologai su tarnybiniais šunimis.


Nors diena pasitaikė šaltoka, bet kolegų draugiškas priėmimas, karšta arbata ir garuojanti košė sušildė visus renginio dalyvius.


Jaunimo pilietiškumą skatinančius renginius – gyvosios istorijos pamokas Muitinės departamentas organizuoja jau aštuntą rudenį. Juose mielai dalyvauja moksleiviai ne tik iš Vilniaus mokyklų, bet ir iš kitų šalies miestų ir miestelių. Nelieka abejingi tokiai puikiai progai susipažinti su istorija ir Pasieniečių mokyklos kursantai, taip pat dalyvaujantys panašioje istorijos pamokoje ne vienerius metus.


Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus! 


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве