English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Žinias radiacinės kontrolės srityje gilina jūros sienos saugotojai

Pirmadienį Klaipėdoje dviejų dienų mokymus radiacijos kontrolės pasienio tikrinimų metu pradėjo Pakrančių apsaugos pareigūnai.

 

Dvi dienas Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) atstovai kartu su Profesinių dalykų skyriaus (PDS) dėstytojais veda mokymus Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) pareigūnams. Dalyvauja 15 pareigūnų iš Uosto ir Neringos užkardų. Vykdant mokymus mokyklos atstovams talkina ir šioss rinktinės atstovas – radiacinės kontrolės instruktorius.

Tai dviejų dalių mokymo kursai, tema „Radiacinė kontrolė pasienio tikrinimo metu“. Pirmoje dalyje pareigūnai nuotolinio mokymosi programos pagalba turėjo savarankiškai pasiruošti ir susipažinti su mokyklos dėstytojų paruošta šio kurso medžiaga bei išspręsti keletą savikontrolės testų.

 

Antroje mokymų dalyje mokyklos dėstytojai dalyviams pristato pareigūnų reagavimo į su radiacine kontrole susijusius įvykius tvarką ir procedūras, supažindina su gamtinių radionuklidų turinčių krovinių dokumentų pavyzdžiais, radiacinės saugos centro išduodamomis licencijomis bei laikinaisiais leidimais. 

 

Pagrindinis šių mokymų akcentas – praktinių pasienio radiacinės kontrolės vykdymo įgūdžių vystymas. Todėl ypatingas dėmesys skiriamas praktiniams užsiėmimams. Pratybų metu pasieniečiai, prižiūrimi instruktorių, dirba su rankiniais radiacinės kontrolės prietaisais, bando nustatyti paslėptų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių vietas ir renka duomenis apie užfiksuotus radionuklidus. Pareigūnai taip pat mokomi dirbti su centrinės pavojaus signalų stoties programine įranga, stacionariais radiacinės kontrolės vartais ir kaip reaguoti į šių vartų fiksuojamus pavojaus signalus (įvykius). 

 

Tokie mokymai yra naudingi pakrančių apsaugos pareigūnams ir organizuojami, siekiant tobulinti pareigūnų gebėjimus vykdyti pasienio radiacijos kontrolę, atsižvelgiant į jūros uosto infrastruktūros ypatumus.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве