English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokyklos dėstytojai vedė mokymus Kauno oro uosto pasieniečiams

Dvi dienas Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centro (BSKC) atstovai kartu su Profesinių dalykų skyriaus (PDS) dėstytojais vedė mokymus Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos pareigūnams.

 

Gegužės 26-27 d. Kauno oro uoste vyko dviejų dalių mokymo kursai „Radiacinė kontrolė pasienio tikrinimo metu“. Pirmoje dalyje pareigūnai nuotolinio mokymosi programos pagalba turėjo savarankiškai pasiruošti ir susipažinti su PDS bei BSKC dėstytojų paruošta „Radiacinė kontrolė pasienio tikrinimų metu“ kurso medžiaga bei išspręsti keletą savikontrolės testų. Antroje mokymų dalyje mokyklos dėstytojai dalyviams pristatė pareigūnų reagavimo su radiacine kontrole susijusius įvykius tvarką ir procedūras, supažindino juos su gamtinių radionuklidų turinčių krovinių dokumentų pavyzdžiais, radiacinės saugos centro išduodamomis licencijomis bei laikinaisiais leidimais.

 

Pagrindinis šių mokymų akcentas – praktinių pasienio radiacinės kontrolės vykdymo įgūdžių vystymas. Todėl ypatingas dėmesys buvo skirtas praktiniams užsiėmimams. Pratybų metu pasieniečiai, prižiūrimi instruktorių, dirbo su rankiniais radiacinės kontrolės prietaisais, bandė nustatyti paslėptų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių vietas ir fiksavo duomenis apie užfiksuotus radionuklidus. Pareigūnai taip pat išmoko dirbti su centrinės pavojaus signalų stoties programine įranga, stacionariais radiacinės kontrolės vartais ir kaip reaguoti į šių vartų fiksuojamus pavojaus signalus (įvykius).

 

Šie kursai buvo ypač naudingi pasieniečiams ir organizuoti siekiant tobulinti Kauno oro uosto pareigūnų gebėjimus dirbant su neseniai šiame objekte atnaujinta dozimetrinės kontrolės įranga.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве