English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas
  

Pasieniečių mokykla
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192 Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200, faks. (8 5) 232 5154
anoniminio pasitikėjimo tel. (8 5) 2439030  
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt

Būsimieji pasieniečiai ir pareigūnai išbandė savo jėgas pėsčiųjų žygyje „Kęstutėnai“

Šį savaitgalį Pasieniečių mokyklos kursantai ir pareigūnai savo laisvalaikį leido pėsčiųjų žygyje „Kęstutėnai“.

 

Šeštadienį Girdžiuose, Jurbarko rajone, vyko penktasis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai“. Jame savo valią ir ištvermę išbandė būrys būsimųjų pasieniečių kartu su pareigūnais Audriumi Janušausku ir Romualdu Skačkausku. Žygyje dalyvavo apie 1 000 žygeivių iš visos Lietuvos. Šis žygis buvo skirtas Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio pirmininkui, Lietuvos partizanų vadui Jonui Žemaičiui - Vytautui, pirmajam Jungtinės Kęstučio apygardos vadui Juozui Kasperavičiui - Šilui, Visvydui, Girdžių ir Pavidaujo būrių partizanams atminti. Žygį surengė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Pėsčiųjų žygių asociacija.

 

Kursantai ir pareigūnai pėsčiomis ėjo pasirinktinai 24 arba 35 kilometrus. Jie aplankė karo lakūno Juozo Kasperavičiaus tėviškę Jokubaičių kaime. Šimkaičių miške nusileido į autentiškai atstatytą generolo Jono Žemaičio bunkerį. Miškuose, kuriais driekėsi maršrutas, žygio dalyviai aplankė dar keturias vietas, kuriose buvo įrengti partizanų bunkeriai. Bunkeriai iki šių dienų, deja, neišliko - apie juos byloja tose vietose pastatyti kryžiai. Ne vienas žygeivis sustojo prie paminklo žuvusiems Kęstučio apygardos partizanams ant Vidaujos upelio kranto ir pagerbė jų atminimą. Kursantai sėkmingai įveikė savo pasirinktus maršrutus, dalijosi patirtais žygio metu įspūdžiais, prisipažino, kad parinktas maršrutas bei lankytinos vietos privertė juos sustoti bei pamąstyti apie pokario laikus ir pasididžiuoti, kad esą lietuviai.  

 

Vėliau visi žygeiviai vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

 

Dalyvavimas panašiuose žygiuose ar kituose masiniuose renginiuose ugdomas kursantų pilietiškumas, patriotizmas bei tai yra puiki pasieniečio profesijos populiarinimo priemonė, kadangi tokiuose žygiuose dalyvauja nemažai moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų ir jie iš pirmų lūpų gali gauti informacijos apie Pasieniečių mokyklą bei sužinoti apie pasieniečio profesiją. 

 

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2018 >>
P A T K P Š S
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    

Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

внж в литве