English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Jaunuoliai atvirų durų dienoje domėjosi pasieniečio profesija

Penktadienį Pasieniečių mokykloje susirinko apie 200 jaunuolių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Mokykloje apsilankiusiems pasieniečių svečiams įspūdžių netrūko. 


Sveikindamas visus atvykusius jaunuolius Pasieniečių mokyklos viršininkas Vytautas Strolia pradėjo atvirų durų dienos renginį. Mokymo organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Irmantas Glaska išsamiai papasakojo apie mokyklą, jos veiklą, supažindino jaunuolius su galimybėmis joje studijuoti bei išdėstė reikalavimus, taikomus pretendentams, pageidaujantiems tapti profesionaliais VSAT pareigūnais. Po pristatymo atvirų durų dienos dalyviai įtvirtino tai, ką išgirdo iš pirmų lūpų, atsakydami į pareigūnų pateiktus klausimus. Jaunuoliai drąsiai atsakinėjo ir už teisingus atsakymus gavo atminimo suvenyrus.


Sporto salėje pasieniečių svečiams mokyklos kursantai pademonstravo įspūdingus pasirodymus, savigynos imtynių elementus, papasakojo apie fizinio pasirengimo įskaitos reikalavimus.


Rikiuotės aikštėje pasieniečių svečiai susipažino su tarnyboje naudojamomis transporto priemonėmis, o  visi pageidaujantys pasėdėjo ir pasivažinėjo su keturračiu. Taip pat būsimųjų pasieniečių būrys visiems dalyviams demonstravo puikų žygiavimo pasirodymą. Jaunuoliai smagiais plojimais lydėjo kiekvieną kursantų žingsnį.


Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis pristatė pažintinę programą. Visiems susirinkusiems pasakojo apie kinologų darbą ir tarnybinių šunų svarbą, saugant Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Taip pat kinologai pademonstravo bendras tarnybinių šunų paklusnumo komandas. Svečiai  įsitikino, kad šuo gali būti ne tik draugas, bet ir geras pagalbininkas, saugant valstybės sieną, sulaikant nusikaltėlius ir pažeidėjus.


Vėliau svečiai pasivaikščiojo po mokyklą. Jaunuoliai apžiūrėjo tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką ir įrangą. Kriminalistinių tyrimų skyriaus ekspertai pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą ir papasakojo, kaip su ja dirbama. Vieni dalyviai auditorijose stebėjo praktinius užsiėmimus kursantams, o kiti pageidaujantys moksleiviai ir jų tėveliai aplankė mokyklos bendrabučius, sporto sales, tirus ir asmeniškai diskutavo su mokytojais. 


Visi renginio dalyviai pabuvojo Pasieniečių muziejuje. Moksleiviams ir jų mokytojams buvo papasakota apie Lietuvos valstybės sienų apsaugą, jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija.


Šiais metais Pasieniečių mokykloje atvirų durų diena organizuojama antrą kartą. Panašūs renginiai vyksta ir kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniuose.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве