English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pareigūnai mokymuose diskutuoja kaip bendromis pastangomis siekti pagerinti pabėgėlių identifikavimą pasienyje

Trečiadienį ir ketvirtadienį Pasieniečių mokykloje (Medininkuose) vyksta mokymai „Prieglobsčio prašytojai pasienyje. Standartai ir praktika“. Kursuose savo žinias gilina pareigūnai iš visų Valstybės sienos apsaugos padalinių. Kartu mokymuose sudaryta galimybė dalyvauti ir Lietuvos policijos pareigūnams.


Šiuos mokymus organizuoja Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR),  Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, Migracijos departamentas ir Pasieniečių mokykla. Mokymai skirti pasienio praktikams, kurie savo darbe susiduria su tarptautinės apsaugos poreikį turinčiais ir pagalbos bei prieglobsčio siekiančiais užsieniečiais. Jų metu bus siekiama gerinti pasienio pareigūnų gebėjimus  identifikuoti pabėgėlius pasienyje bei taikyti jiems atitinkamas procedūras bei priėmimo sąlygas.


„Svarbu, kad asmuo bėgantis nuo karo ar persekiojimo nuo pat pasienio pirminių procedūrų turėtų veiksmingą prieigą prie informacijos, kaip jis/ji turėtų pateikti prieglobsčio prašymą, bei prieglobsčio procedūrų Lietuvoje. Netgi ir tais atvejais, kai asmuo  yra sulaikytas ir nesuformuluoja prašymo dėl prieglobsčio pats, o tik nurodo aplinkybes kilmės šalyje, tokias kaip  karas, persekiojimas, kankinimas ar nežmogiškas elgesys,  kurios yra tiesiogiai susijusios su tarptautinės apsaugos poreikiu, jis turi būti informuojamas  ir nukreipiamas  į prieglobsčio procedūrą, kurios metu  Migracijos departamento darbuotojai išnagrinės ir priims sprendimą dėl apsaugos  suteikimo ar nesuteikimo Lietuvoje‘‘, aiškindama tarptautinius standartus mokymuose teigė Renata Kuleš, atstovaujanti UNHCR Lietuvoje. Ji taip pat pažymėjo, kad yra labai svarbu pasienyje pirminių veiksmų metu pasidomėti išvykimo iš kilmės šalies priežastimis, ar asmuo gali dabar į savo šalį grįžti. R. Kuleš tvirtino, kad ši informacija yra labai svarbi siekiant nustatyti tolesnes procedūras, kuriu reiktų imtis tokio asmens atžvilgiu.


Mokymų metu pareigūnams bus nemažai praktinių užduočių. Pareigūnai turės nagrinėti tikrus pasienio atvejus, susipažinti su gerąja VSAT padaliniu patirtimi bei pasienio stebėjimo metu pateiktomis išvadomis bei rekomendacijomis dėl pasienio praktikos prieglobsčio aspektų gerinimo.


Šie mokymai  yra viena iš priemonių, numatytų 2010 metais su Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasirašyto Tarpusavio supratimo memorandumo dėl pasienio veiksmų stebėjimo. Nuo 2010 metų UNHCR ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba glaudžiai bendradarbiauja siekiant  spręsti prieglobsčio atvejus pasienyje ir Pasieniečių mokykloje sėkmingai organizuoja pasienio pareigūnų mokymus prieglobsčio tematika.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве