English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Jaunieji stovyklautojai praleidžia vasaros atostogas Pasieniečių mokykloje (papildyta foto)

Pirmą kartą šiais metais Valstybės sienos apsaugos tarnyboje esančių Jaunųjų pasieniečių būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai bei jaunieji policijos rėmėjai ir jų vadovai savo vasaros atostogas praleidžia Pasieniečių mokykloje.

 

Pirmadienį Pasieniečių mokykloje pradėjo veikti dvi savaites truksianti (liepos 7–13 d. ir 2014 m. liepos 14–20 d.) bendra jaunųjų pasieniečių, jaunųjų šaulių ir jaunųjų policijos rėmėjų vaikų vasaros poilsio stovykla. Kiekviename etape stovyklaus apie 100 jaunuolių. Tai jaunieji pasieniečiai iš Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos, Ignalinos rinktinės, Pasieniečių mokyklos, jaunieji šauliai iš Lietuvos miestų ir miestelių bei Vilniaus, Alytaus, Kauno, Marijampolės ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų jaunieji policijos rėmėjai. Jaunieji stovyklautojai mokykloje gyvena nustatytu režimu.


Pasieniečių mokykla, remdamasi Pasieniečių klubo iniciatyva vienyti ir remti Jaunojo pasieniečio būrelių veiklą Lietuvoje ir vadovaudamasi 2013 m. balandžio 3 d. Medininkuose pasirašyta Deklaracija „Dėl jaunojo pasieniečio būrelių plėtros“,  rado galimybę šiemet surengti bendrą vasaros stovyklą kartu su Lietuvos šaulių sąjungos jaunaisiais šauliais ir ją organizuoja  pagal Pasieniečių mokyklos ir Lietuvos šaulių sąjungos šiais metais balandžio mėnesį pasirašytą bendradarbiavimo sutartį. Tai bendras  Pasieniečių mokyklos, Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos policijos projektas.

 

Antradienį mokyklos rikiuotės aikštėje 10.00 val. vyko stovyklos atidarymas. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaitytė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Antanas Plieskis, Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys ir Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Nomeda Cibarauskienė, Pasieniečių mokyklos viršininko pavaduotojas atliekantis mokyklos viršininko funkcijas pulkininkas Ričardas Nariūnas ir kiti stovyklos organizatoriai. Stovyklos svečiai sveikino visus jaunuosius stovyklautojus ir linkėjo puikiai ir draugiškai praleisti visas akimirkas.

 

Antradieniais vaikams bus pristatyta pasieniečio profesija, papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimą mokykloje, apie tai, ko mokoma  Pasieniečių mokykloje, apie priėmimą ir galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Stovyklautojai lankysis Pasieniečių muziejuje. Jiems buvo papasakota apie Lietuvos valstybės sienų apsaugą, jaunuoliai pamatys muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažins su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Moksleiviai pasikėlę į muziejaus apžvalgos bokštelį galės pasižvalgyti po mokyklos ir Medininkų apylinkes.

 

Trečiadieniais Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis vaikų akis džiugins savo nuostabiais pasirodymais. Jaunuoliams bus rodomi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūrinių padalinių mobilios kuopos, raitojo būrio specialūs parengti pasirodymai, veiks saugaus eismo pamokos. Taip pat ir ugniagesiai gelbėtojai stovyklautojams pristatys savo parodomąsias programas. 


Ketvirtadieniais jaunuoliams vyks įvairios pratybos bei mokymai. Dalyviai mokysis įvairių profesinių dalykų, šaudys tire, susipažins su ginklais, mokysis atlikti savigynos imtynių pratimų bei vykdyti daugybę rikiuotės komandų.  Nemažai dėmesio stovykloje bus skirta sportui ir žaidimams.

 

Penktadieniais jaunuoliai dalyvaus pėsčiųjų žygyje Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos saugomame ruože, čia jie tiesiogiai susipažins su pasieniečių darbu, pabuvos prie valstybės sienos.

 

Stovyklos metu jaunuoliai linksminsis diskotekose, vyks protų kovos bei karaokė vakarai. Stovyklautojai lankysis prie Medininkų memorialo, svečiuosis Medininkų pilyje. 

 

Ši stovykla - tai puiki pasieniečio profesijos populiarinimo priemonė, galimybė stovyklautojams įgyti patirties ir išbandyti save, sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

 

 

Renginių kalendorius
<< Rugpjūtis 2019 >>
P A T K P Š S
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве