English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pasieniečių mokyklą aplankė didelis būrys Jaunojo pasieniečio būrelio narių ir jų vadovai (papildyta foto ir info)

Balandžio 3 d. pirmą kartą  Pasieniečių mokykla kartu su Pasieniečių klubu nutarė visus Jaunojo pasieniečio būrelius sukviesti į mokyklą ir drauge susipažinti su visais Valstybės sienos apsaugos tarnybos rinktinėse įsikūrusiais Jaunojo pasieniečio būrelių nariais ir jų vadovais. Jaunojo pasieniečio būrelių VSAT rinktinėse ir jų pasienio ruožuose sėkmingai veikia aštuoni. Jie mokykloje ir svečiavosi: Pasieniečių mokyklos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai ir jų vadovas Vygintas Kuras, Vilniaus rinktinės Kenos užkardos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovė Roma Graužinytė, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovas Gintaras Gruodis, Ignalinos rajono Didžiasalio Ryto vidurinės mokyklos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovas Andrejus Matvejevas,  Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovas Juozas Švogžlys, Švenčionių rajono Pabradės Ryto gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovas Paulius Kamarauskas ir Švenčionių rajono Žeimenos gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelis ir jų vadovas Loginov Vladimir.

 

 

Jaunojo pasieniečio būrelio narius sveikino Pasieniečių mokyklos viršininkas pulkininkas Vytautas Strolia ir Pasieniečių mokyklos Jaunojo pasieniečio būrelio naujokams įteikė pažymėjimus.

 

 

Taip pat sveikinimo žodį tarė ir Pasieniečių klubo valdybos pirmininko pavaduotojas Artūras Čeida. Jis visų būrelių vadovams įteikė prisiminimo dovanėles.

 

Vėliau visiems būrelių nariams buvo papasakota apie Pasieniečių mokyklą, apie pasieniečio profesiją, kursantų gyvenimą mokykloje, apie tai, ko mokoma Pasieniečių mokykloje, apie priėmimą ir galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Jaunieji pasieniečiai smalsiai dairėsi po mokyklos auditorijas. Profesinių dalykų skyriaus auditorijose moksleiviai iš pirmų lūpų sužinojo apie vieną iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų – dokumentų patikrą, pamatė dokumentų tikrinimo įrangą. Itin didelio vaikų susidomėjimo sulaukė kovinės savigynos, treniruoklių salės ir šaudymo tirai. 

 

Kol jaunieji pasieniečiai dairėsi po mokyklą Pasieniečių klubo atstovai kalbėjosi su būrelių vadovais ir pateikė pasiūlymą koordinuoti veiklą, organizuoti bendrus renginius, sporto varžybas ir žinių viktorinas ir vieningu pritarimu pasirašė Deklaraciją „Dėl Jaunojo pasieniečio būrelių plėtros“.

 


 

Mokykloje jaunuoliai aplankė neseniai įsikūrusį Pasieniečių muziejų, apžiūrėjo eksponuojamą istorinę ekspoziciją, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 

 


 

Viešnagė netrūko tik mokykloje, visi būrelių nariai vyko į Medininkų pilį ir apžiūrėjo neseniai atidarytos Medininkų pilies donžoną ir susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės XIV–XVIII a. ginkluote, mūro pilimis, sudariusiomis gynybinių įtvirtinimų sistemą, X–XX a. pagamintais sidabro dirbiniais ir kitais Lietuvos auksakalių darbais. Taip pat apžiūrėjo eksponuojamą LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklės trofėjų kolekciją. Jaunuoliai, užlipę į donžono apžvalgos aikštelę, grožėjosi Medininkų apylinkėmis. 

 

 

Vėliau visi jaunieji pasieniečiai, grįžę į Pasieniečių mokyklą, vaišinosi pasienietiška koše, arbata ir dar ilgai draugiškai diskutavo, tikėdamiesi, kad dar kartą visi drauge susitiks.

 


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве