English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

„Studijos 2020“: Pasieniečių mokykla laukia naujų kursantų

Pirmasis šiųmečio vasario ketvirtadienis. LITEXPO rūmai – perpildyti. Kažin ar jie kada matė šitiek jaunų veidų. Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda, jau 18-oji. Moksleiviai dairosi ir svarsto, mokymo įstaigos – siūlo ir vilioja.

 

Pasieniečių mokykla – irgi čia. Sunku nepastebėti mūsų stendo. Naujoji „Toyota Land Cruiser“ su radaru ir termovizorium tarsi švyturys traukia žvilgsnius. Ir kviečia sustoti, užsukti, pasidomėti. Tai traukai net Premjeras neatsispiria. Operatoriaus vietoje pasėdi, Lino Taškūno, Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūno, šio bei to paklausinėja.

 

Vyriausybės vadovas – vienas iš šimtų, šiandien susidomėjusių neregėtu automobiliu. Nors moksleivius traukė ne tik jis. Magėjo pačiupinėti ginklus ir prietaisus, kuriuos demonstravo Specialiosios paskirties komandos vyrai Eduardas, Martynas ir Aurimas. Pabendrauti su kriminalistu Tomu Bajorinu ir sužinoti, kaip aptinkamos asmens kelionės ir automobilių dokumentų klastotės. Stebėti, kokie sumanūs kinologių Ritos Sliosorienės ir Deimantės Zybartienės keturkojai partneriai. Išsiaiškinti su Anna Volčiok iš Mokymo organizavimo skyriaus savo šansus po kelerių metų tapti kursantu. Pernykštėje parodoje tuo domėjosi ukmergiškis Modestas Simaniukštis. Šiandien jis – vienas iš 35-os laidos kursantų. Šiandien jis atsakinėjo į moksleivių klausimus. Kaip ir jo bendrakursiai Auksė Rutkauskaitė, Dariušas Zachaževskis, Goda Dominyka Matulaitė, Greta Paškevič ir Vytautas Rimkus.

 

Antroji šio renginio diena – nemažiau intensyvi už praėjusią. Gyvos žmonių upės plūsta ir plūsta. Vyresniųjų klasių moksleiviai, jų tėvai, pedagogai. Pokalbių nuotrupos, šūksmai, juokas, kojų šiurenimas, bildesys, šunų amsėjimas... Šurmulys, susiliejantis į neišskiriamą gaudesį, nenutylantis nė akimirkai. Paaugliai domisi, klausinėja, svarsto. Akyse – smalsumas, lengvas nerimas, abejonės. Vieniems jau šiemet, kitiems – po metų kitų teks pasirinkti, kuriuo keliu pasukti. Pasirinkti profesiją, mokytis, studijuoti, o gal dairytis darbo Lietuvoje ar Norvegijoje.

 

Parodoje dalyvaujančios mokymo įstaigos siūlo: verčiau pirma išmok! Pasieniečių mokyklos (PM) stendas ketvirtoje salėje šviečia iš tolo. Ne tik įspūdinga naująja tojota, ginklais ar kriminalistų technika. Įtaigiu bendravimu, akių kontaktu, argumentuotais atsakymais.

 

Penktadienį PM komanda – atsinaujinusi. Ramunė Kazlienė ir Viktorija Ugianskytė pakeitė ketvirtadienį dirbusius kolegas A. Volčiok ir Vaidą Belevičių, kinologes – Lukas Bugajevas ir Lešekas Vasiljevas su belgų aviganiais. Dirbom petys petin, trumpas atokvėpis, užkandis – čia pat.

 

Lankytojų srautas nesustoja. O klausimų klausimėlių... Nuo paprasčiausių ir suprantamų iki naivokų ir nelengvai suvokiamų. „Kiek trunka mokslai? Ar yra stojamieji egzaminai? Kaip nustatomas konkursinis balas? Ar sunku mokytis? Yra bendrabutis? O būtina jame gyventi? Jei iškart neįstoji, ar kitąmet galima vėl? Man sakė, kad nepriims į pasienį, nes mano akys skirtingų spalvų...“

 

Vitalija iš Ukmergės rajono galvoja apie pasieniečio profesiją. Kaip ir dvi jurbarkietės, Austėja ir Augustė, kurios senelis saugojo valstybės sieną, o krikštamotė dirba VSAT centrinėje įstaigoje. Taip, būna dinastinės profesijos – gydytojų, teisininkų, policininkų, net mokytojų. Pasitaiko ir pasieniečių. O jų labai reikia. Labai. Gal apsilankymas parodoje nors keletui padėjo apsispręsti? Pasieniečių mokykla laukia naujų kursantų. 36-os laidos, kuriems mokslo metai prasidės rugpjūčio 31-ąją.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве