English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Ant Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų slenksčio

Paskutinį prieššventinį penktadienį Pasieniečių mokyklos amfiteatrinėje salėje – marga publika: uniformuoti pareigūnai ir kursantai, įprastai vilkintys civiliai darbuotojai, vienodai kostiumuoti orkestro muzikantai... Paskutinis renginys šiemet. Jei būčiau jį praleidęs, dabar labai gailėčiausi...

 

Šv. Kalėdos – ne vien ir ne pirmiausia šventinis šurmulys, žėrinčios eglutės ir dovanos po jomis. Smagu gauti, bet gera ir duoti. Mokyklos bendruomenė ir kursantai prieš keliolika dienų nudžiugino dvi Medininkų apylinkių šeimas. Tuos, kurie sunkiai verčiasi, metų ar gyvenimo aplinkybių prislėgti. Už eurus, kuriuos per keletą savaičių pavyko surinkti. Išpildyta slapta dviejų broliukų svajonė ir palengvinta senolės buitis. Apie tai salėje susirinkusiems pasakojo kelių minučių trukmės filmuotas siužetas.

 

Ar žinote, kur ir kada pasaulyje pirmąkart miesto aikštėje buvo pastatyta puošni Kalėdų eglė? Gal girdėjote, kada buvo atspausdinti pirmieji kalėdiniai atvirukai ir kas tai padarė? O spalvotos lemputės, šviečiančios girliandos – ar tik nebus prie to nagus prikišęs Tomas Edisonas? O gal galite pasakyti, kaip 1965-aisiais du Amerikos astronautai per Šv. Kalėdas išgąsdino visą Hiustono valdymo centrą? Apie tai ir dar daugiau mažai girdėtų faktų, iliustruotų skaidrėmis, išgirdo iš Gerdos Urbonienės lūpų.

 

Su artėjančiomis šventėmis visus sveikino mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas. „Kalėdos pirmiausia – šeimos šventė, – sakė jis. – Grįžę pas tėvus, aplankę senelius, tvirtai tvirtai juos apkabinkite“.

 

Švenčių proga atminimo dovanas už lojalumą Pasieniečių mokyklai jos vadovas D. Kaminskas įteikė vidaus tarnybos kapitonui Arvydui Matulioniui (išdirbo 25 metus), majorėms Jolantai Marcinkevičienei (15 metų stažas), Ramunei Kazlienei ir Olgai Andruškevičienei (po 10 metų) bei Viktorijai Ugianskytei (5 metai).

 

Už aukštus sportinius pasiekimus mokyklos viršininko padėka pareikšta 35-os laidos kursantams Viktorijai Augustauskaitei, Edgarui Lukašui Kulvinskui, Živilei Poliačenko ir Auksei Rutkauskaitei.

 

Apie Šv. Kalėdų esmę ir prasmę, nekasdienį dvasingumą kalbėjo ir visus kalėdaičiais apdalijo tarnybos religinės bendruomenės darbuotojas Tomas Malakas.

 

O tada jau išmušė kursantų valanda... Egzaminavo savo mokytojus ir mokyklos viršininką, dalijo jiems užduotis. Rodė savo kūrybos filmukus, kaip nenaudėlį Grinčą nubaudė ir Kalėdas išvadavo, kaip cigarečių kontrabandininkus gaudė ir pasieniečio profesiją propagavo...

 

Šventinį renginį vainikavo Medininkuose neretas ir labai laukiamas svečias – Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Eimanto Anskaičio. Specialiai kalėdinių melodijų programai abejingų nebuvo. Žaižaruojantys, klausytojus ir žiūrovus uždegantys, artistiškai perteikti kūriniai parodė dar vieną šio profesionalaus kolektyvo kūrybos briauną.

Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве