English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Profesinę šventę minėjome Žemaitijoje

Šeštadienį mūsų šalyje buvo švenčiama Pasieniečių diena. Nepriklausomybę atkurtoje Lietuvoje – jau dvidešimtą sykį.

 

Žemaičiai tokią dieną tikrai įsidėmės. Nes jai skirti renginiai birželio 29-ąją vyko būtent ten, Naujojoje Akmenėje, Akmenės rajono centre. Svarbiausi – aikštėje priešais Savivaldybės pastatą. Transporto eismui uždarytos centrinės gatvės, mikrofonų bandymai, dinamiški pasieniečių kasdienybės vaizdai didžiuliame ekrane, pakili muzika... Aikštėje išsidėstė automobiliai su Valstybės sienos apsaugos tarnybos logotipu, iškilo keliolika palapinių. Jose – įvairių tarnybos padalinių atstovai pristato savo veiklą. O tada ir prasidėjo!

 

Šv. Mišios Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje. Iš ten iki aikštės – ginkluotų ir vėliavomis nešinų pareigūnų paradas. Žengti darniai padeda Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro maršai. Rikiuotės vado Taraso Davidovskij raportas atvykusiam premjerui Sauliui Skverneliui. Sveikinimo kalbos – Vyriausybės vadovo, vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, tarnybos vado Renato Požėlos, savivaldybės mero Vitalijaus Mitrofanovo. Skambūs ir prasmingi žodžiai, linkėjimai pasieniečiams. Ko tik nebuvo tą šeštadienį Naujoje Akmenėje!

 

Orkestro ir solistės koncertas. Kinologų pasirodymas. Įspūdingas Specialiosios paskirties komandos vyrų šou. Parašiutininkų ketveriukės su vėliavomis šuolis iš sraigtasparnio. Žinoma, neapseita be tradicinės pasienietiškos košės ir arbatos... Ir dar: viešas pasieniečio pasipiršimas kolegei, girdint visiems.

 

Įvertinant, jog dabar vasara, oras puikus ir žmonės atostogauja, žiūrovų susirinko nemažai. Stebėjo, gėrėjosi, plojo, domėjosi, klausinėjo... Buvom ten ir mes, Pasieniečių mokyklos atstovai. Donatas, Tadas, užsimaskavęs manekenas, neatskleidęs savo vardo, ir šių eilučių ir vaizdų autorius. Dairėmės, gal čia išvysime norinčių tapti pasieniečiais, mokytis mūsų mokykloje, kalbinome, kvietėme. Dar buvo nepamainomas rikiuotės vadas Tarasas Davidovskij ir tie, kurie žygiavo kolonoje – Audrius, Jurijus, Vasilijus ir Vitalijus. Žinoma, mokyklos vadovai Vytautas Strolia ir Ričardas Nariūnas. Ir daugybė pasienio pareigūnų, įskaitant kolegas iš Lenkijos ir Latvijos, tarnybos veteranų. Miestelėnų, atėjusių pamatyti ir pasidžiaugti kartu. Pakili nuotaika, šypsenos, rankų paspaudimai.

 

Renginys Žemaitijoje – ne tik pasieniečių šventė, skirta to regiono žmonėms. O šiandien – vėl kasdienybė, darbai, užduotys, rūpesčiai. Išsaugokim nors dalelę to, ką gavom ir ką spinduliavom ten, Naujojoje Akmenėje.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве