English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pasieniečių mokykla atvėrė savo duris

Šiandien, pirmą gegužės penktadienį, Pasieniečių mokykla (PM) per kelias valandas patrigubėjo. Šitiek žmonių čia seniai nebuvo. Svečių, atvykusių į atvirų durų dieną, budėtojas užregistravo kone keturis šimtus. Iš Vilniaus ir Panevėžio, Ignalinos ir Molėtų, Seirijų ir Šalčininkų, Raseinių ir Kretingos... Amfiteatrinę salę surasti buvo paprasta: kryptį į ją rodė uždegančios ir siautulingos Lotynų Amerikos muzikos garsai. Prieš prasidedant oficialiam renginio atidarymui, salėje koncertavo gerai žinomas kolektyvas – Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas – Eimantas Anskaitis).

 

Iš kelių minučių trukmės informatyvaus ir dinamiško filmo renginio svečiai išgirdo, kokia svarbi ir garbinga pasieniečio profesija. Mokymo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Anna Volčok jiems papasakojo, kaip, kada ir kokiomis sąlygomis šiemet galima tapti kursantu.

 

Susirinkusius pasveikino ir apie pasieniečio profesiją kalbėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla, kurio sūnus Ovidijus prieš porą metų baigė Pasieniečių mokyklą ir šiuo metu tarnauja vienoje pasienio užkardoje. Taip pat į susirinkusiuosius kreipėsi tarnybos patarėjas Raimundas Matulis, mokyklos viršininkas Vytautas Strolia.

 

Paskui moksleiviai kartu su mokytojais trimis dideliais būriais pasklido po mokyklą. Pasižvalgė po auditorijas ir kursantų bendrabutį, sporto sales ir šaudyklas, pasidairė po Pasieniečių muziejų. Sporto salėje kursantai rodė savigynos imtynių elementus bei fizinius normatyvus, kurių prireiks per atranką ketinantiems tapti pasieniečiais. Vėliau salėje marširavo ir nuotaikingais garsais ją užpildė pučiamųjų orkestras.

 

Atvirų durų dienos vedėjos Ramunės Kazlienės pakviesti, jaunieji svečiai siūbtelėjo į Rikiuotės aikštę, kur ką tik nusileido tarnybos sraigtasparnis. Pievelėje šalia aikštės savo meistriškumą rodė kinologai ir jų šunys, o šaunūs būsimieji pasieniečiai persekiojo ir sulaikė tariamuosius pažeidėjus. Galėjai apžiūrėti transporto priemones ir specialius patikros prietaisus, pačiupinėti tikrus ginklus ir su jais fotografuotis, pabendrauti su kursantais ir pasienio pareigūnais. Ir alkį numalšinti gardžia ir sočia grikių koše. Veiksmo ir reginių buvo daugiau nei laiko, geros nuotaikos ir šypsenų – gausiau nei įkyroko lietaus.

 

Ar dar atvyksite į Medininkus antroje rugpjūčio pusėje, per atranką? Neabejojame, kad tokių tikrai bus, ir ne vienas. Net iš Kretingos pati sau viena atvykusi žemaitė Laura – viena tokių. Mergina sakė jau gavusi nukreipimą iš tarnybos, pasitikrinusi sveikatą, pasiuntusi reikiamus dokumentus. Užsidegimas, su kuriuo ji apie visa tai pasakojo, neleido abejoti: rudeniop Laura tikrai taps 35-osios laidos kursante.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве