English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pasieniečių mokykloje stovyklavo jaunieji šauliai

Dalį savo moksleiviškų atostogų praleisti Pasieniečių mokykloje pasirinko dvi dešimtys jaunųjų šaulių. Kitą dieną po Šv. Velykų į mokyklos teritoriją įsuko keli autobusiukai. Trijų rinktinių jaunieji šauliai – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos, jaunuoliai nuo 13 iki 18. Medininkuose jie praleido keturias dienas. Gyveno čia ir mokėsi.

 

III pakopos įvadinė stovykla. Šaulių sąjungos etikos kodeksas, topografija, nebylūs valdymo ženklai, laiko planavimas, sužeistųjų gabenimas... KASP instruktoriams ir Karaliaus Mindaugo šaulių rinktinės vado pavaduotojai Renatai Šmailienei padedant krimto kariškus mokslus. Būsimieji būrių vadai. Dar po metų, baigę IV pakopą, bus pasirengę stoti į Karo akademiją. Arba į Pasieniečių mokyklą – tokių, pasak R. Šmailienės, jiems rašančios rekomendacijas, kasmet pasitaiko.

 

Uteniškis Gytis sako, kad jam patikę viskas – gyvenimo sąlygos, maistas, užsiėmimai, oras, bendraamžiai... Vyktų į tokią stovyklą ir kitąkart. Tai kas, kas neišsimiegodavo, kad skaitydavo, prožektoriais pasišviesdami... Sklaidome paskutinę stovyklos dieną jaunųjų šaulių užpildytus klausimynus. Pora jų prisipažino atsivežę draudžiamą daiktą – lenktinį peilį. Santykiais buvo patenkinti: „Dauguma šaulių draugiški, nors kartais buvo nesutarimų, bet iki konflikto jie neišsiplėsdavo“. Džiaugėsi sporto varžybomis ir protmušiu, raukėsi, kad per anksti tekdavo keltis. „Gyvenimo sąlygos puikios, neturiu prie ko prisikabinti (nors viena spintelė labai girgžda“, – rašė vienas stovyklautojas. „Gyvenimo sąlygos buvo karališkos“, – gyrė kitas.

 

Tų keliolikos vaikų ir kelių jų instruktorių buvimas Pasieniečių mokykloje buvo beveik nepastebimas. Jokių pastabų jiems neturėjo kaimynės bendrabučio komendantė Galina Bogdanovič ir kursantų kuratorė Ramunė Kazlienė.

 

Atostogos jau baigiasi. Pirmadienį jaunieji šauliai grįš į savo mokyklas. Būsimieji kursantai ar kariūnai. Jaunieji Tėvynės gynėjai.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве