English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Pasieniečių mokykloje veikė stovykla, padedanti ugdyti pilietinę jaunuomenę

Praėjusį penktadienį Pasieniečių mokykloje vyko Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetų bei jaunųjų šaulių stovyklos uždarymas. Stovykla veikė penkias dienas, nuo vasario 18-osios.

 

Šešiasdešimt kadetų bei šaulių uniformas dėvinčių 14–17 metų paauglių, įsikūrę bendrabutyje, pirmąją stovyklos dieną pradėjo nuo pažinties su mokykla. Sužinojo trumpą jos istoriją, priėmimo ir mokslo sąlygas, išgirdo apie pasieniečio profesiją, buvo supažindinti su vidaus tvarkos taisyklėmis. Jaunieji svečiai taip pat lankėsi Pasieniečių muziejuje.

 

Stovyklavimo metu kadetai ir šauliai turėjo galimybę gerokai išplėsti savo žinias. Gintaras Vasiliūnas juos supažindino su pasieniečių turima ginkluote, šaunamųjų ginklų techninėmis charakteristikomis. Vitalijui Nikitinui padedant, akies taiklumą išmėgino šaudydami lazeriniu automatu ir pistoletu, o savo instruktorių prižiūrimi, šaudykloje varžėsi savo atsivežtiniais pneumatiniais ginklais. Itin susidomėję klausėsi Luko Bugajevo (VSAT Kinologinės veiklos skyrius), įtaigiai išdėsčiusio tarnybinių šunų mokymo abėcėlę. Tačiau tai nebuvo sausa teorija – kinologės Deimantė Zybartienė ir Rita Sliosorienė iš Pagėgių pasienio rinktinės, Artūras Koktovas ir Valdas Stancikas (abu – iš Karo policijos) su belgų bei vokiečių aviganiais parodė, ką sugeba tarnybiniai šunys. Savigynos imtynių veiksmų jaunuosius svečius mokė Saulius Šutinys ir Erlandas Balčiūnas, tikrinti kelionės ir transporto priemonių dokumentus – Olga Andruškevičienė.

 

Pavakariais, mokykloje pasibaigus darbo dienai, stovyklos dalyviai galėjo laiką leisti sporto salėje. Jeigu tik užtekdavo laiko ir jėgų. Tik ar jų užtekdavo?

 

Pasak vieno iš šios stovyklos instruktoriaus, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vado pavaduotojo Vydo Verbilio, – ne visuomet. Darbotvarkė buvo intensyvi. Kadetų ir jų partnerių jaunųjų šaulių į Medininkus atvyko po lygiai. Atrinkti buvo ne naujokai, su šios srities patirtimi, kadetai – skyrių vadai, šauliai – mažiausiai pasiekę antrąją pakopą. Penkias dienas Pasieniečių mokykloje V. Verbilis įvardijo kaip lyderystės stovyklą, padedančią ugdyti pilietinę jaunuomenę, suteikti jai karybos pagrindų ir stiprinti motyvaciją rinktis profesiją, susijusią su statutinėmis institucijomis.

 

Stovyklautojams buvo dėstoma topografija, radijo ryšio procedūros. Paramedikas mokė, kaip teikti pirmąją pagalbą vietoje, instruktoriai atskleidė taiklaus šaudymo, transporto priemonių apžiūros ieškant jose sprogstamųjų užtaisų (angl. IED – improvised explosive device) principus. Kadetai ir jaunieji šauliai, suburti į mišrias komandas, po atviru dangumi žaidė lyderystės žaidimus – sprendė logines užduotis, reikalaujančias susitelkimo, iniciatyvos, lyderio veiksmų.

 

Vieną vakarą stovyklos dalyviai išsirengė į taktinį žygį – Medininkų apylinkėse sukorė apie 16 kilometrų, grįžo pirmą valandą nakties. Po kelių dienų žygį pakartojo, tik šįsyk jis buvo ilgesnis ir painesnis. Pagal maršruto kortelę (legendą), reikėjo patikrinti gautą informaciją apie per sieną nelegaliai pergabentą ir atokiame kaime paslėptą didelę cigarečių siuntą. Vienas būrys tikslo nepasiekė  ir paklaidžiojęs turėjo grįžti „į bazę“.

 

Stovyklos pabaigoje buvo įvardyti šauniausieji – kadetai ir jaunieji šauliai anonimiškai vertino vienas kitą. Jie, taip pat ir atskirų rungčių nugalėtojai, stovyklos uždarymo dieną buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

 

Stovyklos uždarymo ir šauniausiųjų apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas atsargos kapitonas Vytautas Žymančius, Pasieniečių mokyklos Mokymo organizavimo skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Miroslavas Rabovičius. Vėliau įvyko trumpas dalykinis M. Rabovičiaus, V. Žymančiaus bei stovyklos instruktorių pokalbis. Buvo pasidžiaugta sklandžiu stovyklos organizavimu, puikiomis paauglių gyvenimo ir veiklos Pasieniečių mokykloje sąlygomis, aptarta tolesnio bendradarbiavimo perspektyva.

 

Pasieniečių mokyklos ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus bendradarbiavimo sutartis, galiosianti trejus metus, buvo atnaujinta praėjusių metų gruodį. Joje numatyta bendradarbiauti ugdant kadetų patriotiškumą, skiepijant tautiškumą ir pilietiškumą, organizuojant jų kultūrinius, švietėjiškus ir sportinius renginius. Licėjaus auklėtiniai turės galimybę susipažinti su pasieniečio profesija ir jų rengimu ne tik atvirųjų durų dienomis, bet ir savaitės trukmės stovyklose.

 

Į Pasieniečių mokyklą stojantiems Kadetų licėjaus absolventams bei Lietuvos šaulių sąjungos nariams suteikiamas papildomas balas.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве