English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Ateiti. Pamatyti. Apsispręsti

Tris dienas Lietuvos parodų ir konferencijų centre LITEXPO šurmuliavusioje 17-oje tarptautinėje parodoje „Studijos 2019“ Pasieniečių mokyklos stendas buvo pastebimas ir gausiai lankomas.

 

Pasieniečių mokykla (PM) dalyvavo vasario 7–9 d. LITEXPO centre vykusioje Mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“. Išdalyta šimtai skrajučių ir lankstinukų, rašiklių ir atšvaitų su PM logotipu, kalbėta su šimtais paauglių, ieškančių savojo kelio, atsakyta į tūkstančius jų klausimų.

 

Strategiškai puikioje vietoje – prie pat 5-ųjų vartų ir šalia „Renault“ autobusiuko su užrašu „Olandiški karšti vafliai“ – įsikūrusio PM stendo sunku buvo nepamatyti. Mokyklos bei Valstybinės sienos apsaugos tarnybos ženklai jaunimui kažin ar žinomi, tačiau iki dantų ginkluotas būsimasis pasienietis, tarnybinis keturratis, kelionės ir transporto priemonių dokumentų tyrimo aparatūra domino daugelį. O kur dar simpatiškos kursantės, dalijančios PM lankstinukus ir atsakančios į visus juos dominančius klausimus.

 

Kada priėmimas, ar laikomi stojamieji egzaminai, kiek trunka mokslai, ar sunku mokytis, ar suteikia bendrabutį ir darbą? Tokie ir panašūs klausimai biro uniformuotiems kursantams ir jų mokytojams. Vieni tik trumpam neryžtingai stabtelėdavo, kiti netgi sugrįždavo, o tretiems pro šalį praeiti neleisdavo Profesinių dalykų skyriaus vyriausiasis specialistas Donatas Jančiauskas. Pasitelkęs intrigą ir humorą įtraukdavo į gyvą pokalbį, kuriame ne vienam tapdavo aišku: pasieniečio profesija – neabejotinai patraukli...

 

Savo atžalas lydintiems tėvams ar į parodą atvykusiems mokytojams prie stalo sėdinčios uniformuotos moterys regėjosi itin patikimas informacijos šaltinis. Mokymo organizavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Ana Volčok ar Ramunė Kazlienė jų nenuvylė – patarinėjo, drąsino, sklaidė abejones, ragino pasidomėti labiau, apsilankyti PM interneto svetainėje ar pačioje mokykloje.

 

Ketvirtadienį ir penktadienį lankytojų srautai plūste plūdo – nuo pavienių paauglių iki organizuotų moksleivių grupių, atvežtų mokyklų autobusais. Po pusiaudienio judėjimas imdavo rimti, tačiau pasienio tarnybinių šunų skalijimas iš visos 5-osios salės kampų prie PM stendo vėl priviliodavo daugybę lankytojų. Ne vienas jų vėliau dar susidomėdavo pasieniečių ginkluote, apie kurią paaiškindavo Profesinių dalykų skyriaus vyresnysis specialistas Pavelas Leonovas. Arba stabtelėdavo išvydęs užsienio šalių pasus, kurių tikrinimą demonstravo VSAT Kriminalistinių tyrimų skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Bajorinas.

 

Paroda baigėsi. Žinia apie Pasieniečių mokyklą dar kartą buvo paskleista tiems, kurie mąsto apie būsimąją profesiją. Turbūt ne vienas parodoje apsilankęs vyresniųjų klasių moksleivis pagalvos: „O ką, jeigu...“

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве