English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Paminėta Laisvės gynėjų diena

Šio penktadienio rytą kartu su visa šalimi Pasieniečių mokyklos darbuotojai dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Keletą minučių mokyklos pastatų languose virpėjo žvakelių liepsnos, primindamos 1991 metų sausio 13-osios kruvinus įvykius, už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kritusias aukas.


Vėliau į šiai progai skirtą minėjimą mokyklos darbuotojai ir kursantai susirinko amfiteatrinėje auditorijoje. Buvo rodomas vos kelių minučių trukmės filmas, nerestauruotais kadrais lakoniškai pasakojantis apie 28 metų senumo įvykius Vilniuje. Šiandieninių pasieniečio profesiją pasirinkusių kursantų tuomet šiame pasaulyje dar nebuvo, apie Sausio 13-ąją jie girdėjo tik iš vyresniosios kartos pasakojimų, televizijos siužetų. Jų supratimą apie tai, kas tuomet dėjosi Lietuvos sostinėje, sustiprino mokyklos svečiai, kurie kruvinojo sekmadienio įvykius įamžino žodžiu ir vaizdu. Vienas – už Parlamento sienų, jo viduje, rūpinęsis posėdžių protokolais, kitas – su fotokamera karštuosiuose Vilniaus taškuose fiksavęs kariškių aukas ir žmonių nuotaikas.


Žinomas fotografas, prieš 13 metų išėjusios knygos Sausio 13-osios stenogramosautorius Stasys Paškevičius prisiminė nakties iš sausio 12-osios į 13-ąją tuometėje Aukščiausiojoje Taryboje nuotaikas ir aplinkybes.


Fotožurnalistas Paulius Lileikis emocingai vedžiojo klausytojus po 1991-ųjų sausio Vilniaus gatves, skubėjo fotografuoti, ryškinti juostas ir spausti nuotraukas, lakstė tarp redakcijos, televizijos bokšto, tuomečio Televizijos ir radijo komiteto pastatų, kalbino žmones. Kaip pats prisipažino, neretai vėluodavo penkiomis ar dešimčia minučių, nes mobiliųjų telefonų nebuvo, o senais žiguliais ne visur galėjai privažiuoti. Bet P. Lileikis aiškiai pasikuklino – jo istorinių kadrų prireikė ne tik iki šiol teisme nagrinėjamai Sausio 13-osios baudžiamajai bylai, bet ir nesuskaičiuojamam užsienio spaudoje paskelbtų nuotraukų skaičiui, čia ir svetur surengtoms fotografijų parodoms. Viena iš jų prieš keletą dienų buvo atidaryta ir Pasieniečių mokykloje.


Sausio 12 dieną, šeštadienį, šeši kursantai su kuratore Ramune Kazliene dalyvavo Seime surengtojeiškilmingoje Laisvės Gynėjų dienos rikiuotėje.


Tą patį šeštadienį 20 kursantų bei mokytojas Pavelas Leonovas buvo tarp tų 7 700, kurie savo kojomis išmatavo atstumą nuo Antakalnio kapinių iki televizijos bokšto – dalyvavo Laisvės Gynėjų dienos pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.


Gerdos Urbonienės nuotraukoje (iš kairės): Stasys Paškevičius, Paulius Lileikis, Vytautas Strolia, Ričardas Nariūnas.

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве