English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Dalyvavimas IX Tarptautiniame Europos policijos akademijų susitikime – svarbi patirtis mano būsimai profesijai

           Vykdant Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado įsakymą š. m. spalio 21-27 d. dalyvavau IX Tarptautiniame Europos policijos akademijų pažintiniame susitikime, kuris vyko Ispanijos Karalystėje.


Susitikime dalyvavo 11 šalių: Prancūzija, Kinija, Kroatija, Vokietija, Italija, Latvija, Lietuva, Portugalija, Lenkija, Serbija ir Ispanija. Iš viso dalyvavo 28 studentai. Susitikimo tikslai:

1.     Pristatyti kiekvienos mokyklos mokymo modelį ir aptarti skirtumus bei panašumus.

2.     Tarptautinis bendradarbiavimas tarp Europos šalių.

3.     Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai pagal jų mokymosi programą.

 

Pradžioje visi studentai susitikome Ispanijos Nacionalinės policijos akademijoje. Koordinatorė supažindino su akademijos taisyklėmis, Ispanijos policijos modeliu ir mokymosi programa. Po pietų vyko praktiniai užsiėmimai – plaukimas ir pirmosios pagalbos suteikimas vandenyje. Sekančią dieną susipažinom su dažniausiais nusikaltimais, kurie vykdomi Ispanijoje, tokie kaip narkotikų gabenimas iš Kolumbijos, jos tyrimas ir analizė. Vėliau susipažinom su kibernetiniais nusikaltimais ir kaip nusikaltėliai naudojasi technologijomis, kad gautų iš mūsų kuo daugiau informacijos. Vėliau paskaita vyko su policijos akademijos studentais, tai praktiniai savigynos užsiėmimai, kuriuose buvo parodyti keli sulaikymo būdai, kaip uždėti antrankius ir apieškoti žmogų. Vėliau dalyviams priimančioji šalis suorganizavo pažintinę ekskursiją po policijos nuovadas Madride. Pamatėme iš arti kaip organizuojamas ir vykdomas darbas, kuris labai panašus kaip Lietuvoje. Aplankėm sulaikymo kameras, laboratorijas, kuriose vyksta nužudytų asmenų tyrimas, bei paieška. Taip pat išklausėme paskaitą apie Džihadistų teroristinius išpuolius Europos šalyse bei Ispanijoje, apie sulaikytus asmenis ir jų motyvus, kurie lėmė, kodėl jie taip elgėsi. Kitos paskaitos metu aptarėme kaip svarbu bendradarbiauti tarp šalių ir užtikrinti saugumą, ekonominę gerovę, pagarbą žmonių teisėms, edukaciją ir švarią aplinką. Vėliau buvom supažindinti su ispanų naudojamais ginklais ir saugos taisyklėmis, turėjome galimybę pasižiūrėti kaip vyksta Ispanijos studentų šaudymo pratybos. Savaitės pabaigoje visų šalių studentai turėjo parengti pristatymą apie savo mokyklą, po kurios sekė certifikato įteikimas. Paskui vykome į Segiovia miestą, kuriame vyko ekskursija po vieną seniausią Ispanijos pilį.

          Susitikimas buvo naudingas, kadangi susipažinau su Ispanijos policijos modeliu, jų taikomais metodais ir teko susipažinti su kitų Europos Sąjungos studentų mokymosi programomis. Susipažinau su kitais studentais ir iki šiol su visais bendraujame bei planuojame ateityje susitikimus.


Labai džiaugiuosi šia patirtimi ir siūlyčiau būsimiems kursantams pasinaudoti galimybėmis dalyvauti ateityje panašiuose susitikimuose.

                     

34 laidos I būrio būrininkas Irmantas Stasila

Renginių kalendorius
<< Lapkritis 2019 >>
P A T K P Š S
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus! 


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве