English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Meilės Lukšienės gimnazijos devintokai susipažino su pasieniečio profesija

Būrys Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos moksleivių ketvirtadienį lankėsi Pasieniečių mokykloje ir domėjosi apie galimybes įgyti pasieniečio profesiją. 

 

Ekskursijos metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečių tarnybos ypatumus, bei galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Moksleiviams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai ir plakatai apie mokyklą. Jie pasižiūrėjo pasieniečio profesiją pristatantį filmą, atsakinėjo į jiems užduotus klausimus apie pasienį. Moksleiviams paaiškinta, jog norėdami rinktis pareigūno profesiją, jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelio, rinkdamiesi ateities profesiją.

 

Jaunieji svečiai apsilankė Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 

 

Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą. Kriminalistinių tyrimų skyriaus viršininkas Pavelas Staškevičius svečius supažindino su dokumentų patikros ypatumais,  pateikė klastotų dokumentų ir valiutų pavyzdžių, bei nurodė pagrindinius bruožus skiriančius klastotes nuo originalių banknotų. Šaudymo ir lazeriniame tiruose moksleiviams Profesinių dalykų skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalijus Nikitinas pasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą, tuo pačiu devintokai išbandė savo taiklumą šaudydami iš imitacinio pistoleto į taikinius.

 

Po pažinties su mokytojais gimnazistai apsilankė kursantų bendrabučiuose ir pamatė jų gyvenimo sąlygas. Vėliau dar pasivaikščiojo po mokyklos teritoriją, jie apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos stulpus, pasienio vandenis. Jiems buvo papasakota, kad čia mokyklos kursantai gali mokytis tikrinti keliaujančiųjų dokumentus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tikrame sienos perėjimo punkte, mokytis saugoti valstybės sieną.

 

Po pažintinės ekskursijos Pasieniečių mokykloje svečiai vyko link Medininkų memorialo. Čia  jaunuoliai susipažino su Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sienų apsaugos istorija, pirmaisiais nepriklausomybės metais, pagerbė Medininkų žudynių aukas.

 

Šiai gimnazistų grupei pavyko pabuvoti ir iš visai arti pamatyti ir Lietuvos bei Baltarusijos Respublikų  valstybių sienų sankirtą, kurią saugo Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai. Atsisveikinę ir padėkoje už ekskursiją moksleiviai kupini įspūdžių  išvyko į gimtojo Marijampolio (Vilniaus r.) apylinkes.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве