English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas



  




Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas





Vilniaus rinktinėje diskutuota Jaunojo pasieniečio būrelio veiklos efektyvinimo klausimais

Rugsėjo 19 d. Vilniaus rinktinėje daugiau nei trisdešimt suinteresuotų atstovų, dirbančių su jaunimu iš skirtingų organizacijų visą dieną diskutavo apie Jaunojo pasieniečių būrelio (toliau JPB)  veiklą.


Vilniaus rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas sveikindamas atvykusius svečius, džiaugėsi, kad vis dėl to, Vilniaus rinktinės pareigūnai, turėdami didelį darbo krūvį, randa laiko ir noro vykdyti beveik savanorišką veiklą dirbdami su vaikų būreliais. Padėkojo visiems už bendradarbiavimą ir norą pasidalinti gerąja patirtimi. Palinkėjo sėkmės vystant ir tobulinant šią veiklą.


Susitikime dalyvavo ir VSAT Štabo Personalo valdybos Psichologų skyriaus religinės bendruomenės darbuotojas, kuris džiaugėsi, jog jaunimas yra vienijamas, kad pasieniečiams rūpi mūsų ateitis, o taip pat aktyviai vykdomas prevencinis darbas, kuris yra ypač svarbus. Kolega pateikė idėją jog ateityje suderinus renginius galbūt galėtų paskaityti paskaitas Jaunojo pasieniečio būrelio vaikams ir vadovams apie žmogiškąsias vertybes: šeimą, pasiaukojimą, pagarbą, tikėjimą, patriotiškumą ir kita.


Susitikime Vilniaus rinktinės Jaunųjų pasieniečių būrelių vadovai, koordinatorė, pedagogai, švietimo įstaigų direktoriai  ir Pasieniečių mokyklos viršininko pavaduotojas bei JPB vadovas išdėstė pagrindinius probleminius klausimus dėl būrelio steigimo teisinių niuansų, šios veiklos reglamentavimo, finansavimo, kompetencijų, darbo organizavimo ir kt. svarbius dalykus. Visi pasidžiaugė jau nuveiktais darbais.


Vyko ilga diskusija. Vėliau kiekvienas organizacijos atstovas pristatė savo veiklą bei dalinosi gerąja patirtimi. Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai siūlė perimti patirtį iš jų kai kuriais klausimais ir rinkti informaciją apie vaikus, su kuriais dirbame, siekiant pritraukti nepriekaištingos reputacijos moksleivius žvelgiant į juos, kaip į būsimus pasieniečius. Su linkusiais nusikalsti vaikais, vertėtų dirbti atskirai.


Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas dalinosi tarptautine patirtimi ir pasakojo kaip dirbama su vaikais kitose šalyse bei kokių problemų dėl to gali kilti, akcentavo viešus ir privačius interesų konfliktus dirbant su savarankiška visuomenine organizacija, kuri susijusi su specialybe ir tarnyba. Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos ilgametis prezidentas pasakojo apie asociacijos privalumus ir trūkumus, siūlė pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir dirbti išvien dėl vaikų.


Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos vadovas siūlė bendradarbiauti, o ateityje pasieniečiams steigti Jaunųjų pasieniečių asociaciją. Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė dar kartą pristatė idėją apie bendradarbiavimą ir galimybę skautams suteikti pasieniečio specialybę.

Ypač aktyviai buvo diskutuota apie finansavimą. Šiais klausimais Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinavimo skyriaus atstovė pasakojo apie Neformalaus vaikų švietimo krepšelį ir dalino patarimus.


Užvirus diskusijai apie nusikalstamumą ir prevencijos priemones, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas džiaugėsi turintis galimybę bendradarbiauti su pasieniečiais. Priminė, jog artimiausiu metu Šalčininkų rajono savivaldybėje pradės dirbti Tarpinstitucinė nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija, į kurią pakviesta dalyvauti ir yra jau deleguota Vilniaus rinktinės pareigūnė. Komisijos tikslas – siekti bendro tikslo, įgyvendinti prevenciją, aiškintis nusikalstamumo priežastis, mažinti jį bei didinti vaikų užimtumą. Todėl ypač gyrė darbą su vaikais, įtraukiant juos į Jaunųjų pasieniečių būrelių veiklas.


Po susitikimo buvo nutarta Vilniaus rinktinėje parengti pavyzdinių JPB steigimo mokymo įstaigoje dokumentų pavyzdžius ir atnaujinti arba pasirašyti naujas bendradarbiavimo sutartis su švietimo įstaigomis šiais klausimais. Taip pat artimiausiu metu steigti jau šeštąjį Jaunojo pasieniečio būrelį Vilniaus rinktinėje, o su dalyvavusiais svečiais iš kitų institucijų bendradarbiauti.


Susitikimas buvo ypač naudingas siekiant tobulinti JPB veiklą. Buvo galima pasidalinti gerąja patirtimi ir skatinti bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis. Dalyviai dėkojo Vilniaus rinktinei už puikų renginį ir išreiškė norą dėl bendradarbiavimo dirbant su jaunimo susitikti dažniau.

Teksto ir fotografijų autorė - Jolita Pilinkaitė (VSAT Vilniaus rinktinės bendruomenės pareigūnė)


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 




Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве