English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Vaikų vasaros stovyklos dalyviai susipažino su pasieniečio profesija

Vilniaus aps. VPK Vilniaus m. trečiojo policijos komisariato organizuojama vaikų vasaros (dienos) stovyklos „Nelik vienas – pažink pareigūno profesiją“ dalyviai ir jų vadovai trečiadienį pabuvojo  mokykloje ir domėjosi apie galimybes įgyti pasieniečio profesiją. 

 

Susitikimo metu atvykusiems 12–16 metų jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečių tarnybos ypatumus, bei galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Moksleiviams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai ir plakatai apie mokyklą. Jie pasižiūrėjo pasieniečio profesiją pristatantį filmą, atsakinėjo į jiems užduotus klausimus apie pasienį. Moksleiviams paaiškinta, jog norėdami rinktis pareigūno profesiją, jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelio, rinkdamiesi ateities profesiją.

 

Jaunieji svečiai apsilankė Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 

 

Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą. Šaudymo tiruose moksleiviams kalbėta apie saugų ir taiklų šaudymą.

 

Po pažinties su mokytojais stovyklautojai  apsilankė kursantų bendrabučiuose ir pamatė jų gyvenimo sąlygas. Vėliau dar pasivaikščiojo po mokyklos teritoriją, jie apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos stulpus, pasienio vandenis. Jiems buvo papasakota, kad čia mokyklos kursantai gali mokytis tikrinti keliaujančiųjų dokumentus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tikrame sienos perėjimo punkte, mokytis saugoti valstybės sieną.

 

Po pažintinės ekskursijos Pasieniečių mokykloje stovyklos dalyviai žygiavo link Medininkų memorialo. Čia  jaunuoliai susipažino su Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sienų apsaugos istorija, pirmaisiais nepriklausomybės metais, pagerbė Medininkų žudynių aukas. Po pusdienio  Mokykloje moksleiviai nuvyko į Medininkų pilį.

 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве