English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Ketvirtadienį mokykloje šurmuliavo dvi moksleivių grupės

Ketvirtadienį moksleivių grupė iš Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos ir dar viena - iš Lazdijų rajono Kučiūnų pagrindinės mokyklos pabuvojo pasieniečių rengimo komplekse, susipažino su besimokančiais kursantais ir domėjosi pasieniečio profesija.  


Moksleiviai apsilankė Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Susitikimo metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečių tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Jie pasižiūrėjo filmą, atsakinėjo į jiems užduotus klausimus apie pasienį. 


Vėliau jaunuoliai pasivaikščiojo po mokyklą, apžiūrėjo mokyklos sporto kompleksą, auditorijas. Vieni jų pabuvojo skirtinguose profesinių dalykų užsiėmimuose. Mokyklos mokytojai Vaidas Belevičius ir Donatas Jančiauskas mokiniams papasakojo ir parodė naudojamą tarnyboje ginkluotę ir ekipuotę. Šaudymo tiruose jaunimui kalbėjo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kai kurie jaunuoliai pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose, uždėti antrankius ir sulaikyti pažeidėjus.


Mokyklos profesinių dalykų skyriaus mokytojas Anatolijus Zarovskis kitai moksleivių grupei papasakojo apie sienos stebėjimui skirtos optikos prietaisų ypatybes. Kiekvienas iš jų galėjo pamėginti bent iš dalies įsijausti į pasieniečio atliekančio užduotis su šiais prietaisais darbą.  Moksleiviams tai buvo nauja ir įdomi patirtis.


Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje specialistas Tomas Bajorinas papasakojo jaunuoliams apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodė kaip su ja dirbama, supažindino jaunuolius su viena iš svarbiausių pasieniečio darbo funkcijų.


Moksleiviai apsilankė kursantų bendrabučiuose, pamatė jų gyvenimo sąlygas ir vėliau kupini teigiamų emocijų bei pažadų ir vėl sugrįžti į Pasieniečių mokyklą išvyko namo.


 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве