English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai domėjosi profesija

Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos 40 moksleivių ir jų vadovai ketvirtadienį pabuvojo  mokykloje ir domėjosi kaip galima įgyti pasieniečio profesiją. 


Susitikimo metu atvykusiems jaunuoliams buvo papasakota apie pasieniečių tarnybos ypatumus, apie galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Moksleiviams buvo išdalinti lankstinukai ir plakatai apie mokyklą. Jie pasižiūrėjo filmą, atsakinėjo į jiems užduotus klausimus apie pasienį. Moksleiviams paaiškinta, kad jie privalo būti drausmingi, sąžiningi ir nuovokūs, kad neužkirstų sau kelio, rinkdamiesi ateities profesiją.

 

Jaunieji svečiai apsilankė Pasieniečių muziejuje ir susipažino su Lietuvos pasienio istorija. Jie pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. 


Vėliau moksleiviai pasivaikščiojo po mokyklą. Jie apžiūrėjo mokyklos auditorijas, sporto kompleksą. Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje sudalyvavo edukacinėje pamokoje. Užsiėmime jiems buvo papasakota apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstruota dokumentų tikrinimo ir tyrimo įranga. Moksleiviai pabandė atskirti suklastotus dokumentus nuo tikrųjų. Šaudymo tiruose moksleiviams kalbėta apie saugų ir taiklų šaudymą, kai kurie jaunuoliai pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius.


Po pažinties su mokytojais būrelio nariai apsilankė kursantų bendrabučiuose ir pamatė jų gyvenimo sąlygas. Vėliau dar pasivaikščiojo po mokyklos teritoriją, jie apžiūrėjo įrengtą pasienio kontrolės punkto imitaciją su nameliu, užtvarais ir nužymėtomis eismo juostomis, mokomąją valstybės sieną, valstybės sienos stulpus, pasienio vandenis. Jiems buvo papasakota, kad čia mokyklos kursantai gali mokytis tikrinti keliaujančiųjų dokumentus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip tikrame sienos perėjimo punkte, mokytis saugoti valstybės sieną.


Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos jaunuoliai mokykloje svečiavosi pirmą kartą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве