English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kursantai Gerardas ir Ulzana džiaugiasi gavę 186-ių eurų stipendiją

Mokykloje šiuo metu mokosi 104 būsimi pareigūnai. Tai – 31 ir 32 kursantų laida. Vieni jų, baigs mokyklą šių metų liepą, o kiti – kitų metų vasarį. Vadinasi, dar kursantai turi laiko ir įgyti teorinių, praktinių profesinių žinių, save išbandyti įvairiose popamokinėse veiklose, ugdyti pilietiškumą. Tokias galimybes turi kiekvienas mokyklos kursantas. Jie, sėkmingai dalyvaudami papildomo ugdymo veikloje, ugdo bendrąsias ir profesines kompetencijas, tobulėja ir, tuo pačiu, turi galimybę gauti didesnę stipendiją.


Stipendijos dydis priklauso nuo kursantų mokymosi rezultatų, drausmės ir dalyvavimo įvairiuose renginiuose. Taigi, ne tokia ir maža finansinė paskata:

I-o lygio stipendija (mokymosi vidurkis nuo 4 iki 6,9 balo) – 126,54 Eur;
II-o lygio stipendija (mokymosi vidurkis nuo 7 iki 8,5 balo) – 150,10 Eur;
III-o lygio stipendija (mokymosi vidurkis nuo 8,6 iki 10 balų) – 186,20 Eur.


Šį mėnesį du mokykloje besimokantys kursantai gavo III-o lygio stipendiją po 186,20 Eur. Tai - 31 laidos kursantė Ulzana Bernatovič ir 32 laidos kursantas Gerard Šostak. Šie kursantai tokio dydžio mėnesines stipendijas gaus iki šio semestro pabaigos, jeigu negaus jokių įsiskolinimų arba mokykloje nepažeis drausmės reikalavimų. Kiti jų 102 bendramoksliai gauna I arba II lygio stipendijas.


Todėl, Ulzana ir Gerardas dabar turi kuo pasidžiaugti. Žinoma, negalėjome nepakalbinti šio semestro gabiausiųjų...
Pasak 31 laidos kursantės U. Bernatovič, ji suprato, kad konkurencija tokiai stipendijai gauti buvo  labai didelė, todėl nebuvo tikra, ar pavyks sulaukti tokios finansinės paskatos. „Kai man buvo paskirta III lygio stipendija, aplankė nuostabus jausmas, toks mano įvertinimas mane motyvuoja ir dar sykį patvirtina, kad pasirinkau tinkamą profesiją, - džiaugėsi Ulzana, - taigi esu pirma pagal reitingą iš 24-ių 31 laidos kursantų“. Toliau šypsodamasi pasakojo: „Taip yra todėl, kad aš turiu labai gerą atmintį ir man yra lengviau viską įsiminti negu kitiems“. 


Ulzana sakė: „Kad visiems mokykloje besimokantiems kursantams yra sukuriamos vienodos sąlygos stipendijai gauti, tik gal ne kiekvienas sugeba pasireikšti vienoje ar kitoje veikloje, stipriau pasimokyti, ar būti nuolatos drausmingu, o gal nenori būti matomi, pastebėti. Juk būna ir taip.“ 


Ulzana ne tik labai gerai mokosi, bet yra drausminga, aktyvi ir papildomo ugdymo veikloje, o ypač – mokyklos sportiniame gyvenime. Ji – gera bėgikė, puikiai žaidžia tinklinį, nuolat dalyvauja sportinėse varžybose. Ulzana aktyvi kursantų tarybos narė, na vienu žodžiu - tikra aktivystė. Ulzana tikisi, kad tokia gauta stipendija motyvuos ir jos bendrakursius bei stropiau juos paskatins mokytis.
32 laidos kursantui G. Šostak labai gerai sekėsi ir vidurinėje mokykloje. Mokyklą pabaigiau 2016 metais, mokiausi Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijoje. Sekėsi ganėtinai gerai. Laikiau 6 egzaminus, iš kurių 5 - valstybiniu lygiu: lietuvių kalbą, matematiką, istoriją, anglų bei rusų kalbas. Visus egzaminus išlaikiau, o rusų kalbos net 100%. Už visas suteiktas žinias esu be galo dėkingas savo mokytojams. Šiaip mokykloje buvau labai aktyvus. Keletą metų buvau mokinių savivaldos pirmininku, visada dalyvavau mokyklos gyvenime, visuose renginiuose bei konkursuose. Gerai sutariau su mokytojais, todėl ir dabar užsuku į mokyklą pasiteirauti apie mokyklos gyvenimą.“

 

Paklausus Gerardo apie tai, kas jam geriausiai sekasi ir koks jo hobis, jis atsakė: „Manau, kad šią stipendiją Pasieniečių mokykloje man padėjo gauti geras pažymių vidurkis, pagal pusmečio reitingą esu 5 iš 80, o ne aktyvus dalyvavimas popamokinėje veikloje ar sporte. Sunku yra išskirti konkrečius dalykus, kadangi sekasi gan neblogai visur. Mano mėgstamiausia ir įdomiausia paskaita  sienos kontrolės taktika (SKT). Per SKT visada įgijame su būriu naujų žinių ir tai yra įdomu, dėstytojas puikiai sugeba pateikti informaciją kursantams. O mano hobis irgi išskirtinis – motociklai“,– pasakojo G. Šostak.  

 

Prisimindamas atranką Gerardas pasakoja toliau: „Prieš stojant į Pasieniečių mokyklą nebuvau tikras ar tikrai įstosiu, kadangi buvo daug norinčių, todėl nenorėdamas ‚‚likti ant ledo‘‘ buvau įstojęs į valstybės finansuojamą vietą Vilniaus technikos ir dizaino kolegijoje. Pasirinkau transporto logistikos sritį, bet kai jau sužinojau, kad įstojau į Pasieniečių mokyklą, nutraukiau sutartį su kolegija. Pagal įstojusių kursantų reitingą buvau 3 iš 80. Tas mane labai nudžiugino. Pasirinkti pasieniečio profesiją paskatino tėvai ir juolab, gyvenu netoli sienos su Baltarusijos Respublika, vadinasi darbas bus netoli namų, yra perspektyvus, ir sakyčiau, vyriškas, nors šią profesiją pasirenka vis dažniau ir panelės. Veiksmo šioje srityje visada yra, o tai yra žymiai įdomiau, negu pildyti dokumentus ofise.“

 

Taip pat paklausus Gerardo ko jis palinkėtų absolventams, kuris dabar kaip tik renkasi savo karjerą, jis atsakė:Norintiems atsakingo bei kupino veiksmo darbo, tikrai siūlau rinktis pasieniečio profesiją.“


Pabendravę su kursantais susidarėme palankią nuomonę ir norime palinkėti, kad jaunimas, kuris žada stoti šią vasarą į Pasieniečių mokyklą, tikrai gali nedvejoti, pirmiems gyvenimo etapams – tai puiki finansinė parama. O jau besimokantiems kursantams reikėtų pasakyti, kad tai skatina siekti juos dar didesnių tikslų, tokia stipendija jiems dar sykį „užtvirtina“ pasirinktą kelią. O taip pat kursantai Ulzana ir Gerardas paskatino labai gerai mokytis kitus besimokančius kolegas.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве