English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Mokykloje aplankykite parodą „Prisiekę kovoti už laisvę“

Bėgantys metai užmarštin palieka vis daugiau ir daugiau Tautos istorijai svarbių įvykių ir datų. Todėl istorinės atminties gyvybingumas ir siekis atsigręžti į praeities istorijos vingius yra itin svarbūs mūsų krašto žmonėms. XX a. viduryje vykęs ginkluotas partizaninis judėjimas įrodė, jog vieningą tikslą priešintis turinti Tauta – nepalaužiama savo įsitikinimams bei siekiams.


Pasieniečių muziejaus vedėjas Marius Zemenskas, siekiant prisidėti prie istorinės savimonės ir pilietiškumo sklaidos mokykloje, kviečia visus besimokančius kursantus, mokytojus, mokyklos svečius ir kitus asmenis aplankyti parodą. Paroda „Prisiekę kovoti už laisvę“ veiks amfiteatrinėje auditorijoje nuo balandžio 14 iki gegužės 12 dienos. Parodos tikslas – pristatyti Lietuvos ginkluotąją antisovietinę rezistenciją, kaip išskirtinį reiškinį Lietuvos istorijoje, karybos istorijos kontekste. Parodą sudaro 10 parodinių stendų, kuriuose pristatomos visos partizanų apygardos ir sritys, apygardų ir sričių vadovybė, veiklos teritorija, svarbiausi mūšiai, ginkluotė, ekipuotė, skiriamieji ženklai, slėptuvės ir gynybiniai įtvirtinimai.


Parodoje panaudoti unikalūs vaizdai, atspindintys ginkluoto pasipriešinimo istoriją. Nuotraukų ir daiktų originalai saugomi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus, Lietuvos kovų istorijos muziejaus Obeliuose, Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose ir privačiose kolekcijose.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве