English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Prie arbatos puodelio su geriausiu mokyklos absolventu Artūru Kožemiakin

Jau praėjo vieneri metai kai 28 laidos absolventai gavo profesinio mokymo diplomus ir sėkmingai tarnauja pasienio padaliniuose. VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasienietis Artūras Kožemiakin buvo vienas iš 28 laidos geriausių absolventų. Jis šios laidos reitinge buvo pirmas.  Dar 2016 metų vasario mėnesį, laikydamas rankose diplomą, vaikinas pasidžiaugė, kad jautėsi labai laimingas, nes pasiekė savo tikslą.


Po metų mokyklos auditorijose ir vėl sutikome Artūrą besitobulinantį savo profesinę kvalifikaciją mokymo kursuose. Nekantraudami pakalbinome jį. Artūras mielai sutiko pabendrauti prie arbatos puodelio, atsakyti į kai kuriuos klausimus bei papasakoti kaip jam sekasi dabar.


Kaip teigė Artūras, mokslas ir laikas praleistas Pasieniečių mokykloje buvo nuostabus, šioje mokymo įstaigoje kursantai išmokomi visko ko reikia pasieniečio darbe. Todėl ir džiaugsmas, puikiai pabaigus mokyklą, yra keleriopai didesnis. Jau dabar dirbantis pasieniečiu Artūras iš mokyklos išsinešė daug įspūdžių. Jam malonu prisiminti, kad mokytojai su kursantais elgėsi labai geranoriškai, padėjo neskaičiuodami savo laiko, buvo kantrūs ir draugiški. Kursantams buvo sudaryta galimybė aktyviai dalyvauti papildomo ugdymo, sportinėje veikloje, todėl jis džiaugiasi, kad 1,5 metų prabėgo nepakartojamai. O kur dar studentiško gyvenimo džiaugsmai ir malonumai bendrabutyje...

 

Savo bendraamžiams, galvojantiems apie mokslus Pasieniečių mokykloje, Artūras pataria neabejoti ir drąsiai stoti į šią mokyklą.


Jūsų dėmesiui – pokalbis su A. Kožemiakin apie jo prisiminimus apie mokslus, apie tai, kaip jam sekasi dabar.Ar nepasiilgai mokslų Pasieniečių mokykloje ar grįžtum į ją?

„Ištikrųjų pasiilgau, mokytis ir gauti naujų žinių visada yra įdomu ir naudinga. Pasieniečių mokykloje buvo įdomu mokytis. Ten modeliuojama labai daug įvairių situacijų, susįjusių su pasienio kontrolės punktu ir su taip vadinama „žalia juosta“. Mokykloje dirbantys dėstytojai tikrai išmano savo darbą ir jie yra savo srities specialistai, sugeba lengvai ir suprantamai išdėstyti pasieniečio profesijos mokamąją medžiagą, atsakyti į iškilusius klausimus.

Kadangi aš dabar didžiąją laiko dalį dirbu tarptautiniame Medininkų kontrolės punkte, kuriame yra didžiausias vykstančių per valstybės sieną žmonių srautas, man reikia daugiau dėmesio skirti dokumentų tikrinimo įgudžiams tobulinti, kad galėčiau lengvai ir kokybiškai atlikti savo darbą. Į mokyklą mielai grįžčiau ir ateityje būtinai sugrįšiu, atvyksiu į kvalifikacijos tobulinimo kursus, kad galėčiau įgyti naujų žinių. Dabar kai metus laiko jau esu tikras pasienietis, labiau „pačiupinėjau“ šią profesiją iš praktinės pusės, žinau į ką man reiktų labiau gilintis moksluose“.


Kaip tau sekasi dabar... ar nesunku dirbti?

„Mūsų darbas labai sunkus, ne visi žmonės tai įvertina. Mes juk dirbam ne dėl savęs, o dėl žmonių ir jų gerovės. Turime būti stiprūs sudėtingose situacijose, nors esame tokie patys paprasti žmonės. Mes rizikuojame savo sveikata, ramybę ir poilsiu, savo šeimos gerove tam, kad žmonės būtų saugūs ir galėtų be didelių sunkumų legaliai kirsti sieną. Kaip nebūtų sunku, ši mintis, kad aš saugau ir ginu valstybės sienas bei žmonių gerovė priklauso ir nuo manęs, visada veda mane į priekį ir dar labiau motyvuoja“.


Ar tau prireikia tų žinių, kurių mokeisi mokykloje, vykdant savo tiesiogines funkcijas?

„Įgytų žinių niekada nebus per daug. Visas žinias, kurios buvo gautos dar Pasieniečių mokykloje, tikrai sėkmingai naudoju vykdant tarnybą. Pasieniečių mokykloje tikrai dirba labai geri dėstytojai, savo srities specialistai, kurie turi daug patirties. Jie išmano savo dėstomus dalykus, sugeba atsakyti į visus užduodamus klausimus.

Aš iki šiol prisimenu visus dėstytojus, jie yra pavyzdys to, koks turi būti tikras pareigūnas. Kaip ir minėjau, įgytų žinių niekada nebus per daug, todėl, kai tik bus galimybė, aš tikrai jos nepraleisiu ir atvyksiu pasisemti naujų žinių“.  


Ar patinka tau tai, ką tu darai, tavo įgyta profesija?

„Aš niekada nesigailėjau, kad tapau pareigūnu, žinoma, ši profesija yra pavojinga, bet aš mėgstu iššūkius ir esu drąsus. Kiekvienas pasienietis žino, kad jis ne tik tarnybos metu privalo būti visada pasiruošęs. Mes, pasieniečiai, dirbame ne dėl savęs, mes dirbame tam, kad žmonės būtų saugūs, kad apsaugotumėme valstybės sieną nuo nelegalios migracijos ir kitų valsybės sienos pažeidimų. Kiekvienas pareigūnas yra savo tėvynės patriotas ir dirba tėvynės labui.

Kai tapau pasieniečiu mano gyvenimas pasikeitė, aš surimtėjau, į viską pradėjau žiūrėt atsakingai, kiekvienas mano žingsnis yra apgalvotas, nes aš esu pareigūnas, esu pavyzdys visuomenei, savo elgesiu turiu aukštinti pareigūno vardą ir jokiais būdais negaliu jo pažeminti. Didžiuojuosi, kad esu pasienietis ir savo darbu prisidedu prie Lietuvos saugumo užtikrinimo“.


Ar paskatintumei Lietuvos jaunimą rinktis pasieniečio profesiją?

„Žinoma paskatinčiau rinktis šią profesiją, labai smagu kai pasieniečių gretas papildo jauni ir energingi žmonės. Tačiau žmogus pasirinkęs šią profesiją privalo būti įsitikinęs, kad būti pareigūnu jis pasiruošęs, nes tai labiau ne profesija, o gyvenimo būdas. Būti pareigūnu labai sudėtinga, tai daug jėgų ir laiko reikalaujantis darbas, siekis padėti žmonėms.

Jeigu esi kilnus, ištvermingas ir drąsus, nori būti dalis to, kas kuria geresnį rytojų, rinkis pasieniečio profesiją ir prisidėk prie didelio ir draugiško kolektyvo“.


Buvo begalo įdomu susitikti mokykloje su Artūru. Ir dar trumpai prisiminkime Artūro nuopelnus mokykloje. Jis – vienas iš geriausių 28 laidos absolventų, nepriekaištingai vykdė kursanto pareigas, pavyzdingai mokėsi, aktyviai dalyvavo mokyklos papildomo ugdymo veikloje, įvairiose mugėse kvietė jaunimą rinktis pasieniečio profesiją, buvo pelnęs sportinių apdovanojimų, dalyvavo neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje bei kitose veiklose. Geriausios nuotraukos mokykloje su Artūru Kožemiakin ir jo kursiokais.


Ačiū Artūrui už pokalbį ir linkime jam sėkmės tarnyboje!


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве