English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kursantai ir gimnazistai susirungė viktorinoje „Aš pažįstu savo kraštą“

Pilietinėje ugdymo viktorinoje „Aš pažįstu savo kraštą“ susirungė Vilniaus lietuvių namų gimnazistai ir Pasieniečių mokyklos kursantai.


Ketvirtadienį mokykloje svečiavosi Vilniaus lietuvių namų auklėtiniai ir jų pedagogai. Gimnazistai  atvyko vedini keleto motyvų. Pirmiausia jie susipažino su Pasieniečių muziejuje saugomais eksponatais jų kilme, bei Lietuvos pasienio istorija ir jos raida. Vėliau moksleiviai lankėsi mokyklos auditorijose, sporto komplekse, aktyviai domėjosi pasieniečio profesija, kursantų gyvenimo ypatumais, tarnybos struktūra ir kitais klausimais. Galimybė susipažinti realiai su kursantų dienotvarke ir vykstančiomis pamokomis ypatingai sudomino atvykusiuosius. Viename iš kursantams vykusių užsiėmimų, kurį vedė nestokojantis optimizmo mokyklos mokytojas  Donatas Jančiauskas, mokyklos svečiai susipažino su sienos kontrolės taktikos pagrindais, mokymo tvarka ir disciplina. Mokyklos šaudymo tire šaudybos mokytojai Vitalijus Nikitinas bei Tadas Borisevičius supažindino mokinius su šios disciplinos ypatumais.  


Prieš išvykstant namo būrelis Vilniaus lietuvių namų gimnazistų susitiko su būsimais pasieniečiais ir susirungė viktorinoje „Aš pažįstu savo kraštą“. Pilietinis ugdymas – labai svarbi Tautos ir Valstybės brandumo išraiška. Ypatingą vaidmenį čia turi švenčiamos valstybinės bei tautinės šventės, akcijos, skatinančios jaunų žmonių patriotizmą ir atsakomybę. Šie žodžiai, o taip pat ir siekimas ieškoti naujų, patrauklių formų skiepyti kursantams pilietines vertybes, paskatino mokyklos Integruotų dalykų skyriaus mokytoją Aną Černilovą suorganizuoti pilietinio ugdymo viktoriną. Susirinkę kursantai ir gimnazistai drauge bandė išsiaiškinti ar jie gerai pažįsta savo gimtąjį kraštą, kaip orientuojasi Lietuvos Respublikos žemėlapyje, ar žino ir prisimena valstybines šventes. Viktorinos klausimai jiems buvo elementarūs, lengvai įmenami. Finalinėje kūrybinėje užduotyje atsiskleidė kursantų ir moksleivių šaunus kūrybinis bendradarbiavimas. Pralaimėjusių šioje viktorinoje nebuvo. Laimėjo kursantų ir gimnazistų draugystė.


Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве