English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Kursantai rašė Nacionalinį diktantą

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre (VTVPMC) penktadienį kartu su kitais jaunuoliais pirmajame Nacionalinio diktanto ture savo lietuvių kalbos gebėjimus išbandė ir trys Pasieniečių mokyklos kursantai Almantas Dubininkas, Ieva Mazurkevičiūtė ir Laura Gudėnaitė.


VTVPMC Informacinių ir vizualinių paslaugų skyrius vasario 24-tą dieną pakvietė visų Vilniaus profesinių mokymo įstaigų jaunuolius, o tuo pačiu ir Pasieniečių mokyklos kursantus į jau tradicija tapusį renginį  - lietuvių kalbos diktanto rašymo konkursą. Būsimi pasieniečiai rašyti diktanto atvyko pirmą kartą kartu su Integruotų dalykų mokytoja Ana Černilova. Vilniaus miesto profesinių mokyklų mokiniai mokosi bendrakultūrinių dalykų  ir puikiai supranta, kaip svarbu yra puoselėti valstybinę kalbą. Kalbos mokėjimas visiems atveria geresnes karjeros galimybes, o pasieniečiams -  tai viena iš privalomų kompetencijų.


Pasak  diktantą rašiusios kursantės I. Mazurkevičiūtės, buvo smagu sugrįžti ir dar kartą prisiminti lietuvių kalbos taisykles, pasikartojau rašybą, skyrybą, diktantas man kėlė jaudulį, rašyti jį man buvo labai pilietiška, šiemet buvo pasirinktas Alvydo Šlepiko apsakymas „Bedugnė“. Visi nekantraujame sulaukti rezultatų ir sužinoti, kas pateko į kitą etapą, svarbu – ar mes galėsime pretenduoti į raštingiausiųjų vardus. Diktanto finalas vyks balandžio mėnesį ir su nekantrumu lauksime rezultatų.


Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Padariusieji iki penkių klaidų bus pakviesti į antrąjį Nacionalinio diktanto turą.


Prieš renginį Pasieniečių mokyklos kursantai klausėsi VTVPMC studentų atliekamų kūrinių ir grožėjosi mokinių darbais keramikos dirbinių bei piešinių paroda.


Nacionalinis diktantas - tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas.  Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. 2017-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 10-ą kartą.


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве