English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Laisvės gynėjų diena – Pasieniečių mokykloje

Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną žuvusiųjų už šalies laisvę atminimą pagerbė Pasieniečių mokyklos kursantai, darbuotojai. Būsimieji pasieniečiai ir jų mokytojai dalyvavo iškilminguose renginiuose.


Ketvirtadienį būrys 32 laidos kursantų su kuratore Ramune Kazliene dalyvavo renginiuose Seime. Kursantai, besirengiantys tapti VSAT pareigūnais, stojo iškilmingon rikiuotėn kartu su veteranais. Šioje rikiuotėje stovėjo didelis būrys pasieniečių, anuomet dalyvavusių Parlamento ir kitų svarbių Lietuvai strateginių objektų gynyboje. Archyvinių dokumentų duomenimis, Aukščiausiosios Tarybos gynyboje pamainomis dalyvavo apie 500 tuometinės KAD Pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų.


Po pietų mokyklos bendruomenė rinkosi didžiojoje salėje. Į iškilmingą minėjimą buvo pakviesti Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos atstovai Rimantas Olšinskas, Ričardas Ščerba. Taip pat renginyje dalyvavo mokykloje veikiančio Jaunojo pasieniečio būrelio nariai. Visi kartu iškilmingai giedojo Lietuvos himną, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. R. Olšinskas pasidalino savo prisiminimais, istoriniais tų metų faktais ir kalbėjo apie Sausio 13-osios prasmę. Renginio dalyviams koncertavo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos auklėtiniai. Mokyklos viršininkas Vytautas Strolia įteikė jauniesiems pasieniečiams pažymėjimus, liudijančius apie narystę ir veiklą būrelyje.


Po renginio buvo pakalbinta Jaunojo pasieniečio būrelio narė Mariolia Buinicka iš Medininkų mokyklos. Pasak jos, šiandien minėti Laisvės gynėjų dieną kartu su pasieniečiais yra kilni ir įpareigojanti misija, taip pat labai gera motyvuojanti ir skatinanti priemonė po mokslų tikrai pasirinkti šią profesiją.


Taip pat mokykloje besimokantis 32 laidos kursantas Gedvinas Baravykas papasakojo kaip jis  įsivaizduoja, kas vyko tą lemtingą sausio naktį. Jis sakė, kad tuo metu dar nebuvo jo šiame pasaulyje, bet kiekvienais metais jį sujaudina per televiziją rodomi Sausio 13-ąją vykę įvykiai. Būsimas pasienietis G. Baravykas teigė, kad žodis „Laisvė“ jam labai svarbus ir tai patvirtino, aprašydamas savo rašinėlyje:32 laida I būrys Gedvinas Baravykas


„Sausio 13-oji – tai data, kurią turėtų žinoti kiekvienas žmogus, kuris laiko save lietuviu. Gaila, bet šios datos laikyti švente negalime, labiau priimta kaip gedulo diena tiems 14 pasiaukojusių pagerbti. Pats tos dienos įvykių liūdininku nebuvau, nes dar nebuvau gimęs, todėl galiu tik parašyti tai, ką mačiau per televiziją, mokiausi mokykloje bei skaičiau literatūroje. Svarbiausios vertybės bei temos, kurios kyla po nakties įvykių tai – vienybė ir laisvės troškimas. Tą naktį sovietų kariai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą, bei Radijo ir televizijos pastatą. Lietuviai, sužinoję kas vyksta, niekeno neprašomi, neverčiami rinkosi prie Televizijos bokšto, statė tvoras – barikadavosi. Deja, bet tą naktį neapsiėjome be aukų, kaip ir minėjau, žuvo 14 tikrų patriotų. Tai labai puikiai parodo tautos vieningumą, ko manau, šiais laikais labai trūksta, nes dabar prieš nieką priešintis nereikia ir dažniausiai mes pamirštame dėl ko esame laisvi. Esu labai dėkingas visiems, kuriems prisidėjo prie Lietuvos laisvės.“


Penktadienio rytą tradiciškai mokyklos kursantai ir darbuotojai prisijungė prie visoje šalyje vykusios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos rikiuotės aikštėje ir patalpų languose 8 val. buvo užgesintos šviesos ir dešimčiai minučių uždegtos atminimo žvakutės. Plevenant jų liepsnelėms kursantai ir jų mokytojai pagerbė už šalies laisvę gyvybes paaukojusių Nepriklausomybės gynėjų atminimą.


Vėliau mokyklos kursantų būrys kartu su VSAT atstovais dalyvavo Laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijoje Medininkų tragedijos vietoje.


 

Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве