English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Netradicinė paskaita kursantams ir jų įspūdžiai

2017 metais savo mokslus 32 laidos kursantai pradėjo neįprastai. Kursantai turėjo galimybę dalyvauti išskirtinio pobūdžio edukaciniame užsiėmime „Mokausi iš kino filmo“. Tokią pamoką jiems suplanavo ir suorganizavo mokytoja Ana Černilova iš Integruotų dalykų skyriaus. Sausio 6 d. būsimi pasieniečiai kartu su A. Černilova vyko į Vilniaus „Skalvijos“ kino centrą, kur žiūrėjo filmą „Vėjų kryžkelėje“.


Šis filmas buvo sukurtas kaip „rekviem“ Baltijos šalių žmonių genocidui antrojo pasaulinio karo metais. Išskirtinis filmo ,,Vėjų kryžkelėje“ bruožas – gyvieji paveikslai (pranc. Tableaux vivants – iš ,,sustingusių“ aktorių sukomponuotos scenos, kurios filmuojamos stabiliai tarp stovinčių statistų slenkančia kamera). 1941 m. birželio 14 d. tūkstančiai estų, latvių ir lietuvių išgenami iš namų. Be teismo nuosprendžio vieni ištremiami į Sibirą, kiti nužudomi Stalino įsakymu. Tragiška istorija, sukurta pagal tikrą Ernos dienoraštį, atskleidžia šimtų tūkstančių Baltijos šalių gyventojų panašius likimus.


Mokykloje A. Černilova veda kursantams ne tik teorines, bet ir praktines paskaitas psichologijos, bendravimo etikos temomis. Mokytoja užsiėmime „Mokausi iš kino filmo“ paskatino kursantus stiprinti jų pilietiškumo jausmą, domėtis ne tik krašto istorija, bet ir kito žmogaus jausmais, žiūrint filmuotą medžiagą. Ir tai jai puikiai pavyko. Po netradicinės paskaitos šeši kursantai pasidalino savo mintimis ir išgyvenimais:
,,Šis filmas vaizduoja tragiškus metus, kai daugelis estų, latvių ir lietuvių buvo ištremti į Sibirą. Filmas vaizduojamas lyg sustojęs laikas, kaip senų nuotraukų fotoalbumas. Nors pats vaizdas sustojęs, tačiau girdisi medžių šlamėjimas, garsai filme stipresni už vaizdus, daugiausia pabrėžiamas pagrindinės herojės balsas.“ - Norvilė Markauskaitė 32 laidos, 2 būrio kursantė.


,,Žiaurumas parodytas filme sukrečia, nes žinai, kad visa tai žmonės turėjo išgyventi. Mano jausmai bei nuotaika po filmo buvo niūrūs ir tai įtakojo ne tik faktai, bet ir jų pateikimas. Filmas yra juodai baltas ir jį peržiūrėjus supratau, kad pavaizduotų žmonių gyvenimas buvo toks pats. Jokių laisvių bei teisių. Vienintelis siekis – išgyventi.“ - Gerard Šostak 32 laidos, 3 būrio kursantas.


,,Vėjų kryžkelės“ pagrindinės herojės laiškai buvo rašomi savo skausmui  ,,išlieti“, ji labai norėjo jaustis išklausyta ir tarsi informuoti kitus žmones apie esamą padėtį.“ - Ieva Mazurkevičiūtė 32 laidos, 3 būrio kursantė.


,,Istorija papasakota šiame filme parodė nepaliaujamą žmonių norą išgyventi bei kovoti su sunkumais. Tai puikus pavyzdys, kuriuo turėtų vadovautis ir šių dienų žmonės, kad tokios vertybės kaip meilė artimajam žmogui ir savo tėvynei - pačios svarbiausios.“ - Ovidijus Požėla 32 laidos, 3 būrio kursantas.


,,Filmas sukėlė labai stiprias emocijas, vien dėl to, jog mano šeimos nariai neišvengė tremtinių likimo. Sąstingis filme apėmė ne vien žmones, bet ir patį laiką, nes jis čia įgauna kitą formą.“- Martynas Valiukevičius 32 laidos, 3 būrio kursantas.


,,Šis filmas nebuvo toks, kokius aš, ar mano bendraamžiai yra įpratę žiūrėti, tačiau tuo jis ir buvo ypatingas. Asmeniškai mane šis filmas privertė susimąstyti kokias geras gyvenimo sąlygas mes turime, tačiau to nevertiname.“ - Vidmantas Maleckas 32 laidos, 3 būrio kursantas.

 

Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве