English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Suomijoje vykusiuose mokymuose kursantai sėmėsi žinių

Pasieniečių mokyklos mokytojas kartu su kursantais vykusiuose mokymuose Imatroje (Suomijoje) sėmėsi žinių ir diskutavo bendradarbiavimo sienų ir civilinių krizių valdymo klausimais.


Imatroje (Suomijoje) visą praeitą savaitę vyko tarptautiniai mokymai „Bendradarbiavimas sienų ir gyventojų krizių valdyme“. Į šį seminarą buvo nuvykę Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus vyresnysis specialistas Pavelas Leonovas (Pavel Leonov) kartu su mokyklos kursantais Luku Laukaičiu, Danieliu Bezganovičiumi ir Eivydu Mincevičiumi. Renginyje taip pat dalyvavo ir besimokantys studentai su savo dėstytojais iš Lenkijos, Estijos, Latvijos pasienio mokymo įstaigų.


Mokymų metu vyko savarankiškas darbas grupėse. Kursantai atskiromis temomis turėjo parengti pranešimus ir vėliau pristatyti auditorijai. Kiekvienos dalyvavusios šalies studentai turėjo pristatyti savo mokymo įstaigą, o mokytojai - valstybės sienos apsaugos strategiją. Praktinių pratybų metu visi mokymo dalyviai, suskirstyti į komandas, pagal sukurtą legendą ir maršrutą turėjo vykdyti stebėtojų funkcijas ir pranešti apie įvykius į valdymo centrą. Čia taip pat sėkmingai darbavosi studentai ir kursantai iš įvairių šalių.


Pasak P. Leonovo, šie mokymai buvo svarbūs tuo, kad kursantai išmoko dirbti grupėse tarptautinėje aplinkoje, bendrauti ir siųsti pranešimus radijo ryšiu anglų kalba, susipažino su dalyvavusių šalių pasienio mokymo įstaigomis ir jų sienos apsaugos organizavimu. Taip pat būsimi pasieniečiai sužinojo apie galimybes dalyvauti tarptautinėse operacijose ir taikos palaikymo misijose.


Kursantai ne tik mokėsi, bet ir jiems buvo organizuota pažintinė ekskursija į suomių pasienio užkardą. Kursantai lankėsi prie Suomijos ir Rusijos valstybės sienos, susipažino su jos apsaugos organizavimo ypatumais, pamatė turimą įrangą, ekipuotę, transporto priemones. Pabuvojo Suomijos pasieniečių  muziejuje.


Renginių kalendorius
<< Sausis 2020 >>
P A T K P Š S
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!  


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве